آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه سر زمان چگنی خاموش شد
آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه سر زمان چگنی خاموش شد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع منطقه سر زمان شهرستان چگنی خاموش شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، حسین میرزایی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی و مضاعف نیروهای حفاظتی و واکنش سریع منابع طبیعی استان لرستان، حریق جنگل ها و مراتع منطقه سرزمان شهرستان چگنی با موفقیت اطفاء شد.

وی افزود: این آتش سوزی که عصر دوشنبه به وقوع پیوست با تلاش و کوشش و از خودگذشتگی بیش از ۵۰ نفر از نیروهای حفاظتی استان و شهرستان های چگنی، خرم آباد، کوهدشت، جوامع محلی، بخشداران و دلسوزان منابع طبیعی ساعت چهار بامداد سه شنبه مهار شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان این که شرایط به طور کامل تحت کنترل است گفت: عملیات پایش و پاکسازی منطقه تا ظهرسه شنبه انجام گرفت.

وی از تمام کسانی که در مهار و خاموش کردن این آتش سوزی مشارکت و همکاری کردند تقدیر کرد.

میرزایی یادآورشد: انتظار می رود در هر گونه آتش سوزی که در سطح منابع ملی ممکن است رخ دهد، کلیه دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی، مردم و بهره برداران منطقه احساس مسوولیت کرده و در عملیات مهار آن پای کار باشند.

وی گرمای شدید هوا، وزش باد گرم و مستعد بودن جنگل را از عوامل گسترش آتش در اینگونه شرایط جوی دانست و افزود: علت و عوامل ایجاد کننده حریق در دست بررسی می باشد و مساحت حریق پس از برداشت های دقیق اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با اعلام شماره های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ امداد جنگل و مرتع، از مسافران، گردشگران و هموطنان به خصوص اهالی روستاهای ساکن در مجاورت جنگل‌ها و مراتع خواست تا هنگام خروج از جنگل در صورت روشن کردن آتش از خاموش بودن آن اطمینان حاصل کرده و در صورت امکان در چنین شرایط جوی از روشن کردن آتش به شدت خودداری کنند.

* خبرنگار: مریم شفیعی