مدیر نمایندگی ستاد دیه استان لرستان خبر داد:

آزادی ۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد لرستان

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان لرستان خبر داد:از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا به حال با همت خیرین عزیز ستاد دیه استان تعداد ۲۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد را با بدهی ۳۲ میلیارد تومان از زندانهای استان آزاد نموده که با توجه به رایزنی که با شکات صورت گرفته مبلغ ۱۱ میلیارد تومان گذشت و مصالحه از شکات اخذ گردیده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، توکل شاکرمی در مراسمی که با حضور دادستان مرکز استان، مدیر کل زندان های لرستان، معاونین دادگستری کل و جمعی از مسئولین ارشد استانی برای آزادی ۳۱ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد برگزار شد، با اشاره به این که کل بدهی این ۳۱ نفر بیش از دو میلیارد تومان بوده است ابراز داشت: در حال حاضر ۱۲۷ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندانهای استان داریم.
وی افزود: از این تعداد ۱۰۲ نفر بدهکار مالی در جرایم غیر عمد ۱۳ نفر بدهکار دیه حوادث کارگاهی و تصادفات ۱۲ نفر بدهکار مهریه و نفقه و ۸ نفر از آنها زن و ۱۱۹ نفر مرد هستند.
شاکرمی تاکید کرد: این آیین با مساعدت رئیس کل دادگستری استان لرستان، دکتر پرویز شیدایی و جمعی از خیرین استان به مناسبت میلاد با سعادت حضرت ولیعصر(عج) و اعیاد شعبانیه و در آستانه عید نوروز برگزار گردید.
وی گفت: از هم استانی های عزیز دعوت می کنیم در آستانه سال نو با کمک به ستاد دیه در آزادی این تعداد از زندانیان ستاد دیه را یاری نمایند چراکه یقیناً کمک های کم و زیاد خیرین عزیز با توجه به ظرفیت های فرهنگی موجود در استان مسبب آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خواهد شد.
شاکرمی بیان کرد از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا به حال با همت خیرین عزیز ستاد دیه استان تعداد ۲۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد را با بدهی ۳۲ میلیارد تومان از زندانهای استان آزاد نموده که با توجه به رایزنی که با شکات صورت گرفته مبلغ ۱۱ میلیارد تومان گذشت و مصالحه از شکات اخذ گردیده است.