آسمان لرستان بارانی می‌شود
آسمان لرستان بارانی می‌شود
معاون هواشناسی لرستان با اشاره به ورود سامانه بارشی به استان، گفت: از روزجمعه تا شنبه بعدازظهر سامانه بارشی وارد جواستان می‌شود.

به گزارش گفتار ما ۲۴، زینب اکبری در تشریح آخرین وضعیت آب‌ و هوایی لرستان اظهار داشت: برای امروز و فردا بارشی را در سطح استان نخواهیم داشت.
وی افزود: طی امروز و فردا پوشش ابر را در منطقه شاهد هستیم،به‌گونه‌ای که تراکم ابرها گاهی به نیمه تا تمام ابری نیزخواهد رسید.
اکبری ازورود سامانه بارشی به استان از عصر جمعه خبر و ادامه داد: ازروزجمعه تا شنبه بعدازظهر سامانه بارشی وارد جو استان می‌شود که برای نقاط مختلف علاوه بر ابرناکی و وزش باد شدید، رگبار باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود‌.
وی گفت: این شرایط در مناطق مرتفع و کوهستانی و ارتفاعات در گردنه‌ها با بارش برف همراه خواهد بود،ضمن اینکه وقوع تگرگ در مناطق مستعد دور ازانتظار نیست.
اکبری با اشاره به صدورهشدار سطح زرد، تصریح کرد: از بعدازظهر جمعه تا عصرشنبه ماهیت رگباری بارش‌ها و بالابودن شاخص‌های ناپایداری با مخاطراتی همچون اختلال در تردد، لغزندگی در سطح جاده‌ها،ایجاد روان‌آب، آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها همراه است.