‍ آغاز ساخت پاسگاه محیط‌بانی در شهرستان های لرستان
‍ آغاز ساخت پاسگاه محیط‌بانی در شهرستان های لرستان
مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست لرستان گفت: عملیات اجرایی احداث چهار باب پاسگاه محیط‌بانی در خرم آباد، پلدختر و الیگودرز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، علی سالاروند در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراحل ساخت چهار باب پاسگاه محیط‌بانی به منظور افزایش سطح حفاظتی مناطق تحت مدیریت این اداره کل در مناطق حفاظت شده اشترانکوه، سفید کوه خرم آباد، (شادابکوه پلدختر) و قالیکوه الیگودرز آغاز شده است.
وی در خصوص پاسگاه‌های شادابکوه و قالیکوه الیگودرز افزود: باوجود افزایش سطح حفاظتی این مناطق به منطقه حفاظت شده و غنای بالای گونه‌های گیاهای و جانوری آن‌ها، تاکنون فاقد پاسگاه دائم بوده اند که بنا بر ضرورت، برای جلوگیری از تخلفات محیط زیستی و شکار و صید، عملیات ساخت این ۲ پاسگاه جدید و همچنین ۲پاسگاه در مناطق اشترانکوه و تشکن سفیدکوه خرم آباد (در محدوده شهرستان چگنی) آغاز شد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر لرستان دارای هفت منطقه تحت مدیریت اعم از حفاظت شده، اثر طبیعی ملی و پناهگاه حیات وحش با وسعتی بیش از ۳۲۲ هزار هکتار می‌باشد و تلاش می شود این پاسگاه ها امسال بهره برداری شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه ثبت ۳۹۵ گونه جانوری و یکهزار و ۷۵۰ گونه گیاهی در استان بیانگر غنای تنوع زیستی است، گفت: پنج گونه جانوری شامل وزغ لرستانی ،سمندر لرستانی و سه گونه ماهی کور غار به عنوان گونه‌های جانوری اندمیک استان ثبت جهانی شده است.
گفتنی است هم اکنون ۱۷ پاسگاه محیط بانی در لرستان وجود دارد.

print