آقای استاندار! فاصله از کجا تا کجا، شهرستان پلدختر آن روزها و این روزها/ به قلم بصیر کوشکی و حسام شفیعی

پلدختر و معمولان، آن سال های پر از عشق و ایثار، مردانی از تبار سرو و لاله داشت، از جنس نور و از نسل دریا به زلالی آب به پایداری کوه ها، اگر بخواهی می توانی عطر حضورشان را در شلمچه، فکه، زبیداد و… استشمام نمایید،آنان مردانی آسمانی بودند رفتند تا آسمان زندگی ما، امن […]

پلدختر و معمولان، آن سال های پر از عشق و ایثار، مردانی از تبار سرو و لاله داشت، از جنس نور و از نسل دریا به زلالی آب به پایداری کوه ها، اگر بخواهی می توانی عطر حضورشان را در شلمچه، فکه، زبیداد و… استشمام نمایید،آنان مردانی آسمانی بودند رفتند تا آسمان زندگی ما، امن و آرام گیرد، رفتند تا صلابت و اقتدار ایران ما در اوج باشد، رفتند تا عزت مردم ما جاودانه شود، شهیدانی که زنده اند و دشمنان شان که زندگانی مرده اند.

آری آن روزهای پر از راز را می گوییم، راز هایی که با خون نگاشته شدند تا ما به پلدختر و معمولان آن روزها ببالیم و به داشتن اسطوره های شجاعت و شهامت، آزادی وآزادگی، یکتایی و اخلاص، مروت ومردانگی و همه ی آنچه خوبان عالم دارند افتخار نماییم، افتخار آن روزها مردان بزرگ، شهید درویشعلی شکارچی، شهید ایرج عیدی نژاد، شهید حسن نعمتی، برادران شهید سلیمانی، شهید جعفر کوشکی، شهید یدالله شاکرمی، شهید علی بخش رحیمی، شهید ایرج ترکاشوند و …

آقای بازوند، آن روزها این شهرستان سرمایه ها و داشته های خود را تقدیم انقلاب نمود و ویران شد تا ایران اسلامی پایدار و پویا، زنده بماند، آن روزها شهرستان نیمروزی استان زبانزد عام و خاص بود همه از رشادت ها و شهادت های جوانانش می گفتند.

اما این روزها هم شهرستان پلدختر زبانزد همه است، بیکاری جوانان در این دیار رکورد زده، بیکاری دشمن امروز جوانان پلدختری و معمولانی است دشمنی درجه یک که مقابله ی با آن به همت و حمایت شما نیاز دارد، شهرستان پلدختر این روزها از ظرفیت ها و استعدادهای خوبی برخوردار است، ظرفیت ها و استعدادهایی که برای احیاء و هدایت آن ها، نیاز به زیرساخت می باشد، دستور جنابعالی در تسریع انجام پروژه ی چهار خطه کردن محور پلدختر – خرم آباد، بهبود بخشی از زیرساخت های این شهرستان است.

آقای استاندار، استعدادهای ورزشی نوجوانان و جوانان این شهرستان به حدی است که تاکنون در رشته های مختلف ورزشی چندین چهره ی ملی از زمین های خاکی تقدیم ورزش کشور شده است و این سرمایه ها تمام نشدنی هستند، دستور جنابعالی در تسریع پروژه استخر سرپوشیده ی پلدختر و دستور برای چمن زمین فوتبال معمولان، گامی بزرگ در یاری به داشته های ورزشی این شهرستان است.

آقای بازوند، رونق پتانسیل گردشگری در این شهرستان، نیازمند تخصیص بودجه ای قابل توجه است، بودجه ای که بتواند در کنار چهارخطه کردن محور پلدختر- خرم آباد، آثار تاریخی و باستانی و جاذبه های طبیعی شهرستان را مورد توجه گردشگران قرار بدهد.

آقای بازوند، کشکان دوست دیرین مردم این شهرستان به ویژه کشاورزان می باشد موضع مردم در مورد کشکان همان موضعی است که بهارستان نشین این شهرستان اعلام کرده اند که “رودخانه کشکان خط قرمز مردم پلدختر و معمولان است”

آقای استاندار، اگر می خواهید میدانی از پروژه ها بازدید نمایید به جلگه ی خلج هم سری بزنید آنجا تابلویی می بینید که تابلو شده و خبری از مصداق آن یعنی پالایشگاه نیست!!

آقای بازوند، شهرستان پلدختر امروز وکیلی دلسوز و پرتلاش در بهارستان دارد و نماینده عالی دولت در شهرستان فردی بومی، مردم دار و با مدیریت قوی می باشد، مسلما تقارن این دو با همت و حمایت شما می تواند ظرفیت ها، پتانسیل ها و سرمایه های انسانی شهرستان پلدختر را شکوفا نماید.

آقای استاندار، آن روزها، مردم این شهرستان دین خود را به انقلاب و کشور ادا کردند و این روزها نوبت شماست. پس بسم الله …

آقای استاندار، نماینده ی مردم در مجلس شورای اسلامی، از حامیان دولت تدبیر و امید هستند و در این روزها شاهد حمایت ایشان از اجرای قانون اساسی و دفاع ازحقوق شهروندی در جریان لغو سخنرانی نایب ریس مجلس در مشهد هستیم. هماهنگی آقای کاظمی با نماینده عالی دولت در شهرستان، فرصتی مناسب در راستای پیشبرد و اجرای برنامه ها و طرح های دولت تدبیر و امید می باشد.

آقای استاندار، تعامل شما با وکیل مردم این شهرستان، مطالبه ی اکثریت مردم، فعالین سیاسی و حامیان دولت در این شهرستان است مسلما توجه به این مطالبه به تسریع امور مردم و توسعه ی شهرستان نیمروزی استان می انجامد.