آمادگی همکاری با سازمان فضایی ایران در راستای توسعه‌ لرستان را داریم/ رئیس دانشگاه لرستان

به گزارش گفتار ما، خسرو عزیزی در جلسه ایی که با حضور مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی کشور در دانشگاه لرستان برگزارشده بود، ضمن گزارش کاری خود از تلاش های صورت گرفته تیم مدیریتی دانشگاه لرستان در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری، اظهار کرد: ایجاد […]

9_25628به گزارش گفتار ما، خسرو عزیزی در جلسه ایی که با حضور مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی کشور در دانشگاه لرستان برگزارشده بود، ضمن گزارش کاری خود از تلاش های صورت گرفته تیم مدیریتی دانشگاه لرستان در جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناوری، اظهار کرد: ایجاد مرکز شتابدهی و کارآفرینی و مرکز رشد واحدهای فناور در دانشگاه لرستان، از جمله گام های مهمی برای حمایت از ایده‌پردازی و خلاقیت بوده است.

وی افزود: راهکار اساسی رفع چالش بیکاری، تقویت ارتباط بین دانشگاه و جامعه است و تقویت شاخص های اقتصاد دانش‌ بنیان یکی از مؤلفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است که متکی به دانش بومی است.

عزیزی تصریح کرد: تقویت مهارت آفرینی در دانشگاه ها از جمله برنامه‌های مهمی است که در مسیر تحقق مفهوم دانشگاه جامعه ‌محور است.

رییس دانشگاه لرستان خاطر نشان کرد: فناوری اطلاعات و فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، باید در خدمت توسعه محلی، استانی و ملی باشد.

 خسرو عزیزی با اشاره به اینکه دانشجو وقتی از دانشگاه فارغ‌ التحصیل شد باید بتواند خودش کارآفرین بشود و برای خود و دیگران، اشتغال زایی کند، یادآورشد: دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد که همکاریهای خود را با سازمان فضایی ایران در راستای توسعه‌ و پیشرفت لرستان تقویت کند.

رئیس دانشگاه لرستان گفت:خوشبختانه تعامل خوب و سازنده‌ای در استان لرستان بین سازمان‌ها و ادارات با دانشگاه لرستان وجود دارد که البته بایستی این نوع تعاملات و ارتباطات در جهت رفع چالشهای استان، تقویت شوند و گسترش یابند.

عزیزی یادآورشد: یکی از موضوعات مهم در مسیر توسعه و پیشرفت، این است که از پتانسیل‌ها و ظرفیتهای علمی محققان و پژوهشگران دانشگاهی، بیشتر از گذشته، استفاده شود و دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، نقش پیشران توسعه محلی، استانی، منطقه‌ای و ملی را برعهده داشته باشند.