آیین رونمایی از کتاب مجموعه شعر عاشورایی “چراغی در ظلمت” اثر زنده یاد ابوالقاسم عبدالهیان به همت انجمن ادبی ترکه میر (دلفان)/ احمد کنجوری
آیین رونمایی از کتاب مجموعه شعر عاشورایی “چراغی در ظلمت” اثر زنده یاد ابوالقاسم عبدالهیان به همت انجمن ادبی ترکه میر (دلفان)/ احمد کنجوری

به گزارش خبرنگار “گفتار ما” در شهرستان نورآباد، عصر امروز (پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۰۷) به همت اعضای انجمن ادبی ترکه میر (شهرستان دلفان) از کتاب مجموعه شعر عاشورایی “چراغی در ظلمت” اثر زنده یاد ابوالقاسم عبدالهیان رونمایی شد. آیین رونمایی، رأس ساعت ۱۵/۳۰ با حضور شاعران، ادیبان، دبیران ادبیات فارسی، دانشجویان و هنرمندان در نگارخانه “شهر […]

photo_2017-01-26_21-01-05به گزارش خبرنگار “گفتار ما” در شهرستان نورآباد، عصر امروز (پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۰۷) به همت اعضای انجمن ادبی ترکه میر (شهرستان دلفان) از کتاب مجموعه شعر عاشورایی “چراغی در ظلمت” اثر زنده یاد ابوالقاسم عبدالهیان رونمایی شد.

آیین رونمایی، رأس ساعت ۱۵/۳۰ با حضور شاعران، ادیبان، دبیران ادبیات فارسی، دانشجویان و هنرمندان در نگارخانه “شهر مفرغ” اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این برنامه ابتدا  احمد کنجوری، فعال فرهنگی، با موضوع مرگ اندیشی در ادبیات و ضرورت یاد شاعران سخنرانی کرد. در ادامه نیز به قرائت چند شعر با موضوع (مرگ، شهادت و عاشورا) پرداخت؛ سپس حسین نظریان به ارائه مقاله ای با موضوع “مرثیه سرایی در شعر شاعران لرستان” پرداخت.

در ادامه محمد آقا عبدالهیان از زندگی و شخصیت زنده یاد، سخن راند.

در بخش بعدی برنامه، شاعران دلفانی سروده های حزین خود را به زبان لکی و فارسی به روان آن مرحوم تقدیم کردند. سعید جمشیدی نیز با تکنوازی تارشان فضای حزن انگیزی را مهیا کرد تا آیین رونمایی برگزار شود. سروده هایی از کتاب چراغی در ظلمت، قرائت شد.

“چراغی در ظلمت” را انتشارات پراکنده با شمارگان هزار نسخه روانه بازار نشر کرده است.

photo_2017-01-26_21-00-52photo_2017-01-26_21-00-58

زنده یاد ابوالقاسم عبدالهیان، اوایل بهار ۱۳۶۶ در خانواده ای مذهبی و فرهنگی دیده به جهان گشود. با تلاش و پشتکار فراوان توانست در سال ۱۳۸۹ در رشته روانشناسی بالینی دانشگاه شاهد تهران دانش آموخته شود. در سال ۱۳۹۲ در دوره کارشناسی ارشد همان دانشگاه پذیرفته شد. به علت پاره ای از مشکلات از ادامه تحصیل باز ماند. اراده خستگی ناپذیر، او را دوباره به عرصه دانش و دانشجویی بازگرداند و در سال ۱۳۹۴ در دوره کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه آزاد کرمانشاه مشغول تحصیل شد.

 از سال ۱۳۸۴ به سرودن روی آورد و اشعاری با مضامین مختلف نوشت. مجموعه “چراغی در ظلمت” نشان از عمق ارادت ایشان به سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) است.

زنده یاد ابوالقاسم عبدالهیان در دهم اردیبهشت ۱۳۹۵ برای همیشه کوچ کرد و به آسمان پیوست.

اعضای انجمن ادبی ترکه میر برای این شاعر رسالت شناس، آمرزش الهی خواهانند.

 روان وی در بهشت جاودان در آرامش ابدی باد!