مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت:

احتمال اجرای طرح آزادسازی یارانه نان نانوایی ها تا پایان امسال اندک است

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: یکهزار و 59 نانوایی یارانه بگیر در این استان از هفته گذشته تاکنون به سامانه نظارت یکپارچه متصل شده اند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، حجت الله بیرانوند در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲ هزار و ۳۵ نانوایی در لرستان فعالیت دارند که یکهزار و ۹۶۸ مورد از این تعداد یارانه ای و مابقی آزادپز یا فانتزی هستند و این طرح شامل آنها نمی شود.
وی اظهار داشت: طرح آزادسازی یارانه آرد نانوایی ها با طرح کنونی متفاوت است و تا سال آینده اجرایی می شود اما طرح نظارت یکپارچه مقدمه اجرای آن است.
بیرانوند گفت: در طرح نظارت یکپارچه، یک کارتخوان جدید در نانوایی نصب و از فعالیت چند دستگاه پوز همزمان جلوگیری می شود تا میزان دقیق فروش و درآمد حاصل از آن مشخص باشد.
وی نظارت بر ساعت کار و تعطیلی های خودسرانه نانوایی ها را از دیگر مزایای طرح نظارت یکپارچه برشمرد و ادامه داد: در این طرح می توان نانوایی ها را روزانه نظارت کرد و با مقایسه میزان فروش و سهمیه آرد آنها، به هرگونه قاچاق احتمالی آرد نیز واقف شد.
به گفته وی مابقی نانوایی های یارانه ای استان تا پایان هفته جاری به دستگاه کارتخوان واحد و طرح نظارت یکپارچه متصل خواهند شد.
وی اضافه کرد: احتمال اجرای طرح آزادسازی یارانه نان نانوایی ها تا پایان امسال اندک است.