احداث سد چولهول، بن لار و زال بعنوان مطالبه مردم این منطقه ضروری است
احداث سد چولهول، بن لار و زال بعنوان مطالبه مردم این منطقه ضروری است
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: احداث سد چولهول، بن لار و زال بعنوان مطالبه مردم این منطقه ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما۲۴، سیدحمیدرضا کاظمی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی و کمبود بارش‌ها در سال آبی ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ و خشک شدن رودخانه‌های بزرگ و دائمی کشکان  و مادیان رود پلدختر در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: احداث سدهای در دست مطالعه چولهول، بن لار و زال شهرستان پلدختر بعنوان مطالبه مردم این منطقه ضروری ست.
وی تصریح کرد: مطالعات این سدها در حال انجام است و احداث آنها زمانبر بوده و چندین سال به طول می‌انجامد.
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: موضوع کشاورزانی که متحمل خسارت ناشی از خشکسالی شدند باید در دستور کار قرار گیرد و دولت بایستی به طور جدی این موضوع را در نظر بگیرد و به نحوی این خسارات را جبران کند.
این نماینده مجلس اضافه کرد: قشر کشاورز آسیب‌پذیر و زحمتکش هستند و خشکسالی و نبود نزولات آسمانی سبب ایجاد خسارات زیادی به آنان شده است.
وی گفت: باغات شهرستان به علت کم‌آبی رودخانه کشکان در حال حاضر با مشکلاتی مواجه شده‌اند و با توجه به اینکه کشت غالب در پلدختر به صورت دیم بوده، کشاورزان منطقه قطعا خسارت می‌بینند.
نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: خسارات قطعی کشاورزان پلدختری باید توسط جهاد کشاورزی با توجه به میزان هکتار و اراضی دیم تعیین تکلیف شود.