احداث ۱۰۹ مدرسه با ۳۹۷ کلاس درس توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان
احداث ۱۰۹ مدرسه با ۳۹۷ کلاس درس توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) لرستان گفت: ۱۰۹ مدرسه با ۳۹۷ کلاس درس از سوی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان (ره) در لرستان دست احداث است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، حامد ویسکرمی، عصر امروز در رزمایش تامین و توزیع ۵ هزار بسته ی آموزشی که در بین دانش آموزان مناطق حاشیه نشین و محروم استان برگزار شد با اشاره به اهمیت مسئله‌ی علم و آموزش، اولین گام از رسالت پیامبر اکرم (ص) را تمرکز بر مسئله تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: علم و دانش، تامین کننده ی سعادت دنیوی و اخروی انسان است.
وی به کاربرد علم در حل مسائل مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… اشاره کرد و افزود: امروزه سطح بالای علم و فناوری در کشورها یکی از شاخص های ارزیابی قدرت داخلی و بین المللی کشورهاست.
ویسکرمی، توجه به محرومیت زدایی را نیز از اولویت های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام عنوان و بیان کرد: به لحاظ اهمیت آموزش و نقش منابع انسانی در پیشرفت جامعه، ضمن بررسی شاخص های محرومیت، مناطق محروم و کم برخوردار استان، شناسایی شده‌اند.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با اشاره به محدودیت‌های ایجاد شده در حوزه آموزش از ابتدای شیوع بیماری کرونا و برگزاری کلاسها بصورت مجازی، از تهیه، توزیع و تدریس ۵ هزار بسته آموزشی در بین دانش آموزان محلات حاشیه ای، قبل از آغاز امتحانات پایان سال  خبر داد و هدف از این اقدام را توجه به مسئله عدالت آموزشی و ارتقاء سطح علمی دانش آموزان کم برخوردار دانست.
وی اظهار کرد: در همین راستا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد برکت، احداث ۱۰۹ مدرسه با ۳۹۷ کلاس درس و با اعتباری بالغ بر ۲۳۰ میلیارد ریال را در استان لرستان دست اقدام دارد.
ویس‌کرمی اضافه کرد: از این میزان تاکنون، ۵۳ مدرسه به بهره برداری رسیده است، ۱۹ مدرسه در حال اجرا و ۳۷ مدرسه هم در مرحله ی ابلاغ به مجری است و از نظر مالی هم، این پروژه ها ازحدود ۸۲ درصد تحقق برخوردار هستند و تاکنون بالغ بر ۱۹٠ میلیارد ریال به حساب نوسازی مدارس، واریز شده است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)لرستان با توجه به صحبت های مدیرکل آموزش و پرورش استان و اعلام رتبه ۳۱ لرستان در سطح کشور در قبولی‌های کنکور،  به این موضوع نیز اشاره کرد و گفت: این ستاد آمادگی دارد با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان بسته مناسبی که منجر به بهبود و ارتقاء سطح علمی دانش آموزان و افزایش قبولی آنها شود را اجرایی کند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.