از کتاب مسافر زمستان در خرم آباد رونمایی شد
از کتاب مسافر زمستان در خرم آباد رونمایی شد
در مراسمی از سری برنامه‌های «راه سلیمانی» از کتاب «مسافر زمستان»، خاطرات بانوی ایثارگر حجیه اولیایی، همسر شهید اسکندر نیازی رونمایی شد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، در مراسمی از کتاب «مسافر زمستان» خاطرات بانوی ایثارگر«حجیه اولیایی» همسر شهید «اسکندر نیازی» که مصاحبه و تدوین آن از سوی محمدتقی عزیزیان صورت گرفته رونمایی شد.

در این مراسم حجیه اولیایی در گفتگویی کوتاه با رسانه ها گفت: کتاب «مسافر زمستان» مجموعه‌ای از سال‌ها زندگی مشترک ۹ ساله بنده و همسرم شهید«اسکندر نیازی»است که حاصل این ۹ سال زندگی ۳ نعمت الهی است که فرزندانم هستند.

وی افزود: در این کتاب، خاطرات اوایل زندگی، حین و بعد از زندگی بیان شده است و امیدوارم ابتدا مورد قبول خداوند و سپس کسانی که کتاب را مطالعه می‌کنند قرار گیرد.

اولیایی گفت: بعد از انجام مصاحبه و تطبیق تاریخ اتفاقات مندرج و منابع مکتوب و همچنین گویاسازی تصاویر و اعلام و اشخاص، کتاب منتشر شد. نگارش کتاب در ژانر خاطره‌نگاری است که در آن توصیفات و زبان روایت از سوی آقای محمدتقی عزیزیان و براساس لحن راوی انتخاب شده است.

این کتاب در ۱۵۰ صفحه، مصور از سوی انتشارات پراکنده خرم‌آباد در قطع رقعی با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان منتشر شده است.
در ادامه این برنامه از چند تن از نویسندگان حوزه دفاع مقدس، فعالان فرهنگی و هنری حوزه دفاع مقدس، و ایثارگران اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تجلیل به عمل آمد.

* خبرنگار: امیر رضا نوروزی