استفاده از آب لرستان حق ماست/ سیدموسی خادمی
استفاده از آب لرستان حق ماست/ سیدموسی خادمی

به گزارش گفتار ما به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در بازدید از ایستگاه پمپاژ و مجتمع شیلات دوآب الشتر هر دو پروژه را طرح‌های خوبی عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها با استعداد و مزیت‌های نسبی شهرستان سازگار هستند. وی با اشاره به اینکه از ۳۲۰۰ هکتار شهرستان سلسله که قرار […]

خادمیبه گزارش گفتار ما به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سیدموسی خادمی در بازدید از ایستگاه پمپاژ و مجتمع شیلات دوآب الشتر هر دو پروژه را طرح‌های خوبی عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها با استعداد و مزیت‌های نسبی شهرستان سازگار هستند.

وی با اشاره به اینکه از ۳۲۰۰ هکتار شهرستان سلسله که قرار بود آبیاری شوند نزدیک ۱۸۰۰ هکتار آماده بهره‌برداری است، ادامه داد: مابقی طرح که ۱۴۰۰ هکتار بوده قرار شد با توجه به اعتبار پروژه که امسال حدود ۴ میلیارد تومان است هر چه سریع‌تر عملیاتی شود.

خادمی با بیان اینکه امیدواریم هر چه سریع‌تر فاز سوم نیز آغاز شود، اضافه کرد: با توجه به منابع آب فراوان استان حق داریم که در بخش کشاورزی از آن استفاده کنیم و یکی از ساده‌ترین روش‌ها همین ایستگاه‌های پمپاژ است که هم‌اکنون در حال فعالیت هستند اما باید سرعت را بالا برد.

استاندار لرستان مجتمع پرورش ماهی دوآب را نیز از جمله طرح‌های مهم عنوان کرد و گفت: این طرح با توجه به استعداد شهرستان سلسله احداث شده است و در بهره‌برداری از آن، آبی مصرف نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه یکی از طرح‌های واگذاری دولت به بخش خصوصی است که اگر متولی آن دولت می‌ماند بازدهی لازم را نداشت و تنها هزینه‌هایی متحمل می‌شدیم اما حال سرمایه‌گذاری توانمند پای کار آمده که قرار است اواسط سال آینده آن را به بهره‌برداری برساند.

به گفته دکتر خادمی مجتمع شیلات دوآب الشتر ظرفیت تولید حدود ۲۰۰۰ تن ماهی را دارد که کمک بزرگی به توسعه استان است.

110 1000 10010