استفاده از ظرفیت شوراهای لرستان برای پیشبرد امور شهری
استفاده از ظرفیت شوراهای لرستان برای پیشبرد امور شهری
استاندار لرستان گفت: استفاده از ظرفیت‌های شوراها برای پیشبرد امور شهری بسیار مهم است، زیرا سرمایه انسانی و ظرفیت‌های اساسی جامعه بر اساس مردم‌سالاری دینی شکل‌گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، فرهاد زیویار ظهر در نشست ملی مشترک دفاتر امور شهری و رؤسای شوراهای اسلامی، اظهار داشت: برگزاری این نشست ابتکار عملی است که هدف آن توجه بیشتر به ظرفیت‌های اساسی شوراها و مدیریت شهری است.

وی افزود:‌ شوراهای اسلامی یکی از بخش‌های مهم حکمرانی در نظام مردم‌‌سالاری دینی است و استفاده از ظرفیت آن‌ها در قانون اساسی و نظام مقدس اسلامی بیان شده‌است.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه هدف این نشست استفاده از ظرفیت شوراها در اداره شهرها است، عنوان کرد: معماری بناهای تاریخی کشور نشان‌دهنده تمدن ایران اسلامی است.

وی با بیان اینکه بناهای تاریخی لرستان حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند، بیان کرد: بناهای تاریخی کشور میراثی است که راه بهتر زندگی‌کردن را برای ما مشخص می‌کند.

زیویار با بیان اینکه شوراهای اسلامی ظرفیت‌هایی است که در قالب سرمایه انسانی در قانون اساسی نمایان شده‌است، گفت: برگزاری این‌گونه نشست‌ها فرصتی ارزشمند برای ارزیابی و آسیب‌شناسی و رفع موانع و مشکلات شهری است.

استاندار لرستان با تأکید به اینکه شوراها و در رأس آن شورای‌عالی می‌توانند مشورت‌های خوب و تصمیمات بهتری ارائه دهند، ابراز کرد: سرمایه انسانی بر اساس ظرفیت‌های اساسی جامعه و دین ما در قالب نظام مردم‌سالاری دینی شکل‌ گرفته‌است.

زیویار اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های شوراها برای پیشبرد امور شهری بسیار مهم است، زیرا با آموزش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در ارتقای سطح کیفی عملکرد، دانش، مهارت و بهبود وظایف نظارتی اعضای شوراها مؤثر است.

وی با تأکید بر توانمندسازی شوراها افزود: امیدواریم این‌گونه نشست‌ها بستر مناسبی برای گام‌های اساسی در اداره شایسته‌تر و بهتر کشور و امور شهری باشد.

* خبرنگار: زهرا شفیعی