مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان خبر داد:

الزام مشاورین املاک به درج نرخنامه جدید

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان لرستان از الزام مشاورین املاک به درج نرخنامه جدید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، حمید القاصی مهر در جمع خبرنگاران گفت: در اردیبهشت ماه جاری نرخنامه جدید مصوب و به اتاق اصناف ابلاغ شده و اتحادیه مربوطه موظف شد ظرف ۴۸ ساعت به واحدهای فعال مشاور املاک سطح شهر ابلاغ نماید.
وی گفت: عدم ابلاغ نرخنامه جدید از مصادیق تخلف رییس اتحادیه محسوب شده و در صورتیکه اتحادیه نرخنامه جدید را ابلاغ نکند، با آنها برخورد و مشاورین املاکی که مصوبه ستاد تنظیم بازار را رعایت نکنند،پلمپ می‌شوند.
القاصی مهر گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار حق کمیسیون مشاورین املاک (نیم درصد) یعنی هر کدام از طرفین معامله (بیست و پنج صدم درصد) تعیین شده و خارج از این عدد تخلف محسوب می‌شود.
وی تصریح کرد: طی بازرسی مشترک از واحدهای صنفی لرستان، تعداد ۱۰۲ واحد صنفی در استان شامل ۵۴ واحد در خرم آباد و ۴۸ واحد در شهرستانها مرتکب تخلفاتی از قبیل:عدم درج فاکتور، گرانفروشی،نداشتن پروانه کسب و… بودند که پلمپ و برای آنها تشکیل پرونده شد.
این مقام مسئول تصریح کرد: طبق مصوبه وزارت راه و شهرسازی میزان اجاره بها در کلان شهرها ۲۵ و سایر شهرها ۲۰ درصد تصویب شده و شهروندان می توانند تخلفات را به تلفن‌های ۱۳۵ تعزیرات حکومتی و ۱۲۴ سازمان صمت گزارش دهند.