امسال در زمینه کاشت کلزا ۶۰ درصد افزایش سطح داشته‌ایم
امسال در زمینه کاشت کلزا ۶۰ درصد افزایش سطح داشته‌ایم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ تن دانه‌های روغنی خریداری شد، در حالی که امسال این رقم به ۵ هزار و ۹۰۰ تن افزایش پیدا کرد و امسال و تاکنون در زمینه کاشت کلزا ۶۰ درصد افزایش سطح داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سیدعماد شاهرخی پیش از ظهر امروز در مراسم ملی روز روستا و عشایر و آئین آغاز سال زراعی که در روستای دیناروند خرم‌آباد برگزار شد، با تاکید بر گذر از کشاورزی معیشتی به سمت کشاورزی اقتصادی، اظهار کرد: برای بهبود زندگی اجتماعی و اقتصادی راهبرد اصلی سیاست‌گذاری و سرمایه‌گذاری در روستاها که کانون اصلی تولید هستند، است.

وی رشد ۸۴ درصدی خرید گندم در لرستان را یک رکورد عنوان کرد و افزود: خرید ۵۳۰ هزار تن گندم یک اتفاق مهم در بخش کشاورزی بود و ما مصمم هستیم این روند در دولت سیزدهم ادامه پیدا کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ تن دانه‌های روغنی خریداری شد، در حالی که امسال این رقم به ۵ هزار و ۹۰۰ تن افزایش پیدا کرد.

به گفته شاهرخی امسال و تاکنون در زمینه کاشت کلزا ۶۰ درصد افزایش سطح داشته‌ایم.

وی به افزایش اعتبارات تملک دارایی از ۹۷ میلیارد تومان به ۱۷۲ میلیارد تومان نیز اشاره کرد و افزود: در سفر رئیس جمهور سرمایه‌گذاری در سازمان جهاد کشاورزی با استفاده از مولد سازی از ۸۵۵ میلیارد تومان به یک هزار و ۸۵۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به انجام ۶۰ درصد رفع تداخلات در سال گذشته، گفت: مصمم هستیم که تا پایان امسال پرونده رفع تداخلات ارضی در استان بسته شود.