ایجاد اشتغال و تأمین مسکن برای مددجویان بهزیستی در دستور کار دولت سیزدهم است
ایجاد اشتغال و تأمین مسکن برای مددجویان بهزیستی در دستور کار دولت سیزدهم است
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: تلاش ما بر این است که مسکن و اشتغال مددجویان را تقویت و تامین کنیم که امسال قرار است 160هزار واحد مسکونی برای این عزیزان ساخته شود و یکصدهزار شغل پایدار ایجاد کنیم.

به گزارش گفتار ما ۲۴، علی‌محمد قادری در جلسه شورای معاونین بهزیستی لرستان بیان کرد: آنچه در جمهوری اسلامی داریم، مرهون رشادت‌های خانواده‌های شهداست. سازمان بهزیستی هم، سازمان امدادی، اورژانسی و حمایتی‌ست که این شجره طیبه بیش از ۴۰ سال است که خدمات ارائه می‌دهد.

وی اضافه کرد: یک جامعه آماری گسترده داریم که بالغ بر ۷ میلیون نفر مخاطب سازمان بهزیستی در کشور هستند. این تعداد نفرات با هرگونه محدودیت و معلولیتی که دارند، از سازمان بهزیستی که با همکاری شرکای مردمی خود در حال ارائه خدمت است، مورد حمایت قرار میگیرند.

قادری گفت: بهزیستی یک سازمان تخصصی است که بخشی از مخاطبان آن کسانی هستند که به هر دلیلی دچار معلولیت جسمی شده‌اند. درحال حاضر ۱میلیون و ۸۰۰هزار نفر معلول جسمی داریم.

معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: امیدواریم در سال جدید بودجه‌ی مناسبی را دریافت کنیم و بصورت برنامه‌محور جلو برویم. این مهم باعث می‌شود خدمات مطلوب‌تری را به مددجویان خود ارائه دهیم. در تلاش هستیم یکصدهزار شغل پایدار برای جامعه هدف خود ایجاد کنیم.

علی‌محمد قادری ضمن تاکید بر اینکه سازمان بهزیستی یک سازمان پیشرو است، تصریح کرد: درحالیکه مسئولیت جدی در اساسنامه برای تامین مسکن مددجویان ندارد، اما تلاش کرده با همکاری سایر دستگاه‌ها و از مبادی مختلف، سرپناهی را برای این عزیزان تامین کند. طی مدت حدود ۸  سال گذشته، تقریبا ۱۶۰هزار واحد مسکونی تحویل این عزیزان شده و در دولت جدید با انعقاد قرادادی بین سازمان بهزیستی و وزارت راه و شهرسازی مقدر شد ۱۶۰ هزار واحد مسکونی دیگر نیز ساخته شودکه ۱۲۰هزار واحد آن شهری و ۴۰هزار واحد روستایی است. تاکنون حدود ۶۰هزار نفر از جامعه هدف ما در این مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور درخصوص اشتغال جامعه تحت پوشش این سازمان گفت: با اهتمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهش خوبی را از طریق تبصره ۱۶ و ۱۸ داشتیم که ۱۰هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت که این مبلغ جهت رونق صنایعی که متناسب با ماموریت سازمان بهزیستی است، به کارگیری خواهد شد.