ایجاد تحول در صنعت شهرستان رومشکان
ایجاد تحول در صنعت شهرستان رومشکان
رئیس سازمان صمت لرستان گفت: در راستای تامین زیر ساخت های شهرستان بیش از 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به ناحیه صنعتی رومشکان اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، بهمن جعفری در گفت‌وگوی خبری شبکه افلاک لرستان اظهار کرد: در سفر استاندار لرستان به شهرستان رومشکان در حوزه صنعت معدن و تجارت سه موضوع مطرح شد.
وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مطرح شده در راستای تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز شهرستان رومشکان جهت سرمایه‌گذاری بود
وی افزود: در سه سال گذشته مصوبه‌ای جهت احداث ناحیه صنعتی رومشکان در نظر گرفته شد ولی به دلیل وجود معارضین که مالکان زمین بودند عملیات اجرایی این پروژه متوقف شده و به بهره‌برداری نرسیده است.
این مسئول تصریح کرد: اواخر سال ۱۴۰۰ و اوایل ۱۴۰۱ شرکت شهرک‌های صنعتی استان با توجه به پیگیری‌های که انجام داد و بر اساس مصوبه دولت مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به منظور اجرای طرح این ناحیه صنعتی اختصاص داده شد. پیمانکار انتخاب شده و عملیات خاکبرداری پروژه در دست اقدام است.
رئیس سازمان صمت لرستان خاطر نشان کرد: تنها مشکل این منطقه صنعتی موضوع آب است که مقرر شد شرکت آب منطقه‌ای و آبفا استان همکاری لازم جهت تأمین آب مورد نیاز را داشته باشند تا زمینه واگذاری زمین به سرمایه‌گذار و متقاضیانی که قصد احداث واحد تولیدی را دارند، فراهم شود.
جعفری اضافه کرد: دیگر موضوع مطرح شده معدن شن و ماسه کوهی مورد نیاز شهرداری چغابل بود که با توجه به بررسی‌های لازم مقرر شد با درخواست شهرداری چغابل سازمان صنعت معدن و تجارت استان اقدامات لازم را جهت واگذاری و صدور پروانه اکتشاف پس از اخذ استعلامات لازم انجام دهد و زمینه واگذاری یک معدن شن و ماسه کوهی به این نهاد دولتی فراهم شود.
وی بیان کرد: طرح نیمه‌تمام انواع پودر مکرونیزه پوشش‌دار مورد بعدی بود. این طرح  با همکاری بانک توسعه و تعاون در حال اجرا است.