بارش باران به آسمان لرستان رسید
بارش باران به آسمان لرستان رسید
مدیرکل هواشناسی لرستان از ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه به آسمان لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، بهروز مرادپور در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی لرستان، ابرناکی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و وقت تندبادهای لحظه ای همچنین رگبار تگرگ و احتمال برخورد صاعقه برای آسمان لرستان پیش بینی می شود.
وی تاکید کرد: اختلال در تردد جاده ای، لغزندگی سطح جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن رواناب در مسیل‌ها، شکل گیری سیلاب های محلی و نقطه ای، آسیب به نهال ها و شکستن درختان، خسارت به سازه های موقت مانند گلخانه و تابلوهای تبلیغاتی قابل انتظار است.
مرادپور تاکید کرد: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه های فصلی و مسیل ها، احتیاط لازم هنگام تردد جاده ای، اجتناب از فعالیت کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو ضروری می باشد.
وی گفت: در این بازه زمانی بارش‌ها به صورت رگبار می باشد و با توجه به ماهیت متغیر رگبار های بهاری وقوع این شرایط ناپایدار در همه نقاط استان با شدت و ضعف همراه می باشد.
وی گفت: احتمال اینکه در بازه زمانی مذکور حجم بارش در محدوده هشدار سطح نارنجی نباشد بسیار محتمل می باشد، اما با توجه به رخداد مخاطرات جوی این سامانه هشدار در این سطح صادر شده است.