بارش پراکنده باران در سطح استان لرستان
بارش پراکنده باران در سطح استان لرستان
معاون هواشناسی لرستان گفت: با توجه به سامانه بارشی که بر روی نیمه جنوبی کشور مستقر است در جنوب شرق لرستان علاوه بر بارش پراکنده باران، در پاره‌ای از نقاط به ویژه ارتفاعات و گردنه‌ها رگبار برف پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، زینب اکبری با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای، عصر امروز با توجه به فعالیت امواج ضعیف و کم دامنه حاصل از سامانه بارشی که بر روی نیمه جنوبی کشور مستقر است علاوه بر پوشش ابر و وزش باد، در مناطق جنوبی استان بارش‌هایی به صورت پراکنده داریم.
وی افزود: در جنوب شرق لرستان نیز علاوه بر بارش پراکنده باران، در پاره‌ای از نقاط به ویژه ارتفاعات و گردنه‌ها رگبار برف پیش‌بینی می‌شود.
معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: همراه با این شرایط ناپایدار به صورت نقطه‌ای وقوع مخاطراتی همچون اختلال در تردد، لغزندگی سطح جاده‌ها و احتمال کولاک در محورهای مواصلاتی جنوب شرق دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: از امشب تا روز جمعه با توجه به حاکمیت شرایط پایدار آسمانی صاف و گاهی همراه با وزش باد را پیش رو داریم و فردا صبح در برخی از مناطق پدیده مه کاهش میدان دید افقی را به دنبال خواهد داشت.
اکبری گفت: تا روز جمعه به دلیل ماندگاری هوای سرد بر جو منطقه به ویژه سرمای شبانه مدیریت مصرف حامل‌های انرژی توصیه می‌شود.