بانوان لرستان در بهینه‌سازی مصرف انرژی نقش پررنگی دارند
بانوان لرستان در بهینه‌سازی مصرف انرژی نقش پررنگی دارند
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان،گفت: بانوان بعنوان سفیران انرژی در خانواده‌ ها،نقش پررنگی در فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف برق دارند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، مهران امیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به انتخاب هفته اول تیرماه به‌عنوان هفته صرفه‌جویی و همچنین ضرورت استفاده از این ظرفیت در جلب نظر افکار عمومی و نشان دادن نقش مدیریت مصرف در حفظ انرژی شرکت توزیع برق استان نیز هم‌راستا با سیاست های وزارت نیرو و شرکت توانیر اقدامات و برنامه‌های زیادی برای بهره‌وری از این ظرفیت را انجام داده است.

وی با بیان این‌که شعار هفته صرفه‌جویی با عنوان «آرامش برای همه با دمای آسایش» انتخاب شده است،افزود:هرکدام از روزهای هفته صرفه‌ جویی با یک رویکرد برنامه‌ریزی شده است که برای روز نخست «مدیریت مصرف برق و خانواده» سرلوحه‌ی برنامه‌ها خواهد بود.

این مدیر حوزه صنعت برق با اشاره به این‌که نهاد خانواده مهم‌ترین و اولین اجتماع برای صرفه‌جویی در مصرف می باشد، افزود:در این بین بانوان می‌توانند نقش سفیران انرژی در خانواده‌ها را ایفا کنند و در فرهنگ‌سازی و مدیریت مصرف نقش بیش‌تری برعهده بگیرند.

امیری با تاکید بر این‌که نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و این گروه در مدیریت خانواده توانسته نقش کلیدی و موفقی ارائه کند،گفت :مصمم هستیم از این ظرفیت ارزشمند برای فرهنگ‌سازی و انتقال پیام مدیریت مصرف به‌خوبی استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان ادامه داد:تداوم دوره‌های آموزشی در میان گروه‌های مختلف مردم به‌خصوص جامعه زنان، ارائه آموزش‌های لازم از طریق ابزارها و روش‌های اطلاع‌رسانی، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی می‌تواند مدیریت مصرف را در جامعه نهادینه کند.

وی با خطاب قرار دادن مشترکین و نقش به‌خصوص بانوان در بین اعضای خانواده خاطرنشان کرد:در این راستا تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه سانتی‌گراد، استفاده از دور کند کولرهای آبی، استفاده از نور طبیعی روز و خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، جاروبرقی، لباس‌شویی، ظرف‌شویی در ساعات اوج بار ازجمله راه‌کارهای ساده‌ای است که شهروندان می‌توانند با توجه به آن در مدیریت مصرف برق مشارکت کنند.