با نشریات و ادارات متخلف استان لرستان برخورد می شود
با نشریات و ادارات متخلف استان لرستان برخورد می شود
رئیس گروه فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: در راستای ساماندهی آگهی‌های دولتی و ثبتی با متخلفین برخورد قانونی بعمل می‌آید.

به گزارش گفتار ما ۲۴، احمد کاظمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کلیه ادارات موظف هستند آگهی های دولتی را از طریق ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع نمایند افزود: اداراتی که بصورت مستقیم و بدون هماهنگی ارشاد اسلامی اقدام به توزیع آگهی کنند به بازرسی استان معرفی خواهند شد.

وی در ادامه به برخورد با نشریات متخلف هم اشاره کرد و اظهار داشت: نشریاتی هم که آگهی های دولتی را بدون هماهنگی ارشاد اسلامی منتشر نمایند از چرخه توزیع آگهی های دولتی بمدت ۶ ماه خارج خواهند شد.

کاظمی در خصوص تخلفات اداره کل ثبت اسناد در خصوص توزیع آگهی های ثبتی نیز تصریح کرد: هیچ کدام از نشریات نباید آگهی های ثبتی را به صورت تجمیعی چاپ کنند و در صورت مشاهده از حمایت اداره کل ارشاد خارج شده و آگهی های دولتی آنها قطع خواهد گردید در این خصوص با روسای ادارات ارشاد شهرستانها نیز مکاتبه گردیده است.

رئیس گروه فرهنگی، مطبوعات و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: اداره ثبت اسناد و املاک لرستان بصورت غیر قانونی آگهی های ماده ۳ را تجمیع کرده و به بخش خصوصی واگذار کرده است و ثبت اسناد باید بصورت مستقیم آگهی ها را به ارشاد اسلامی بدهد و این کار باعث می‌شود هزینه آگهی های ثبتی در سبد رسانه ها کاهش پیدا کند و دلیل اصرار ثبت به این عمل غیر قانونی مشخص نیست.

کاظمی در پایان در خصوص آگهی های تجمیعی دولتی نیز گفت: متاسفانه برخی از دستگاه های دولتی چند پروژه را در قالب یک آگهی، تجمیع کرده و چاپ می‌کنند که این امر خلاف قانون بوده و ادارات دولتی برای هر پیمان باید آگهی جداگانه منتشر نمایند.