برآورد خسارت ۹,۱۰۰ میلیارد تومانی به محصولات زراعی، باغی و دامی استان لرستان
برآورد خسارت ۹,۱۰۰ میلیارد تومانی به محصولات زراعی، باغی و دامی استان لرستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از برآورد خسارت ۹,۱۰۰ میلیارد تومانی به محصولات زراعی، باغی و دامی استان لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید عماد شاهرخی در جلسه ستاد برداشت محصولات کشاورزی که با حضور معاونین بهبود تولیدات گیاهی، دامی، توسعه مدیریت و منابع و برنامه ریزی و امور اقتصادی، مدیران ستادی، مدیران جهاد کشاورزی شهرستان ها و سایر اعضای مرتبط در محل سالن جلسات این سازمان برگزار شد، گفت؛ تاکنون میزان ۲۰۰ میلیارد تومان به مزارع سه شهرستان کوهدشت، چغابل و پلدختر خسارت ناشی از خشکسالی و سرمازدگی وارد شده است که در همین راستا اکیپ‌های سازمان جهاد کشاورزی استان و صندوق بیمه کشاورزی در حال ارزیابی و میزان خسارت وارد شده به اراضی کشاورزان جهت پرداخت غرامت ناشی از این خسارت می باشند.
وی گفت: از کشاورزان می خواهیم جهت حفظ رطوبت موجود در خاک از شخم زدن مزارع خسارت دیده جداً خودداری کنند و به کشاورزان شمال و شرق استان یادآور می شود مراحل داشت را به دقت پیگیری نمایند.
شاهرخی گفت: کمیسیون‌های خرید محصولات کشاورزی با حضور فرمانداران در شهرستان ها تشکیل و با حساسیت بالا پیگیری شود، کارشناسان پهنه به صورت تمام وقت در زمان برداشت در پهنه حضور داشته باشند.