برخورد بدون اغماض با اراذل و اوباش در اولویت دادگستری لرستان است
برخورد بدون اغماض با اراذل و اوباش در اولویت دادگستری لرستان است
رئیس‌کل دادگستری لرستان در نشست مشترک با قضات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان گفت: برخورد قاطع و بدون اغماض با اراذل و اوباش در اولویت دادگستری استان است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، محمد رزم در نشست مشترک شورای معاونین دادگستری استان با قضات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مؤثر همکاران قضایی و اداری در تأمین امنیت مطلوب استان لرستان گفت: الحمدلله استان لرستان امن‌ترین استان کشور است و مردم این استان که انقلابی، ایثارگر و ولایت مدار هستند، مستحق هرگونه خدمت می‌باشند.
وی افزود: ما در دستگاه قضایی و مراجع امنیتی شرعاً وظیفه داریم که امنیت مردم را در حد اعلاء تأمین نماییم و با توجه به شاخص¬های مربوطه به شخصه معتقدم لرستان امن‌ترین استان کشور می‌باشد.
ایشان گفت: در سال گذشته با تلاش شبانه روزی همکاران محترم قضایی و مراجع ضابط بحمدلله چند باند سرقت مسلحانه در استان کشف و اعضاء آنها شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفتند و در همه پرونده‌ها برای متهمین کیفرخواست صادر شد.
رزم گفت: لازم است حفظ امنیت استان مورد توجه و اهتمام ویژه قرار گیرد و در این راستا دادگستری استان بدون اغماض و با جدیت و قاطعیت با اراذل و اوباش، مرتکبین قتل های عمدی، سرقت‌های مسلحانه، قاچاقچیان سلاح و مهمات و مواد مخدر، عوامل تیراندازی، اختلاس و ارتشاء و دیگر جرایم مهم برخورد خواهد نمود.
ریاست کل دادگستری استان در بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مدظله‌العالی گفت: همه ما موظف هستیم برای تحقق این دستور ولی فقیه تلاش نموده و دادگستری استان امسال نیز از تمامی ظرفیت‌های قانونی در راستای رشد تولید و حمایت از واحدهای تولیدی و کارخانجات استان استفاده خواهد کرد.
رزم گفت: انجام صحیح و شایسته وظایف ما مستلزم برنامه‌ریزی دقیق است و در برنامه عملیاتی سالجاری دادگستری استان موضوعات مهمی همچون کاهش پرونده‌های موجودی و افزایش مختومه، اتقان آراء، اجرای احکام، دادرسی الکترونیک و … پیش بینی شده و بر اجرای کامل برنامه عملیاتی مصوب در سطح استان نظارت معمول خواهد شد.