برخورد شدید با مشاوران املاک غیر مجاز در لرستان
برخورد شدید با مشاوران املاک غیر مجاز در لرستان
استاندار لرستان گفت: سامانه اطلاعات مسکن استان تعیین‌ تکلیف و راه اندازی شود و با مشاوران املاک غیر مجاز به شدت برخورد شود.

به گزارش گفتار ما ۲۴، فرهاد زیویار در جلسه بررسی افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها در لرستان با بیان اینکه برخی شهرهای استان برای توسعه ساخت مسکن کمبود زمین دارند، افزود: مردم لرستان زمانی با کمترین بها و حتی به صورت رایگان میزبان جنگ زدگان سایر استانها بودند و این نوع برخوردها از خصلت‌های خوب مردم استان است و امروز باید ببینیم چرا به این شکل شاهد افزایش اجاره بها و چنین برخوردهایی هستیم و باید این قضیه به طور دقیق بررسی شود.
استاندار لرستان بیان داشت: متأسفانه در رابطه با اجازه مسکن در استان با مشکلات و مسائل متعددی مواجه هستیم، یکی از مشکلات و مسائل اصلی همین تن ندادن به قانون است، این امر هم در ساخت و سازها و هم در بین مشاورین املاک وجود دارد که بدون مجوز راه اندازی شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد : بنده معتقد هستم پیش از اینکه اقدامی در رابطه با موضوع اجاره‌بها انجام شود باید تمام موارد مرتبط با اجاره‌بها باید زیر چتر قانون باشد.
زیویار گفت: بنگاه‌های املاکی دارای مجوز باید بیشتر به قانون تمکین  کنند و بنگاه‌های فاقد مجوز نیز یا پلمب شود و یا مجوزهای کوتاه‌ مدت  برای آنها صادر شود که حداقل آماری برای نظارت بر تمام بنگاه‌ها داشته باشیم.
وی تصریح کرد: اقدامات فرهنگی در بستر فضای مجازی بسیار اهمیت دارد و همچنین ساز و کار مالیات بر خانه‌های خالی بیشتر مشخص شود.
استاندار لرستان در رابطه با سامانه اطلاعات مسکن این استان خاطرنشان کرد: باید در اسرع وقت طی جلسه‌ای متشکل از سازمان صنعت، معدن و تجارت، راه‌ و شهرسازی و اداره کل ثبت و اسناد سامانه اطلاعات مسکن لرستان تعیین‌ تکلیف شود و با توجه به اینکه در فصل جابه‌جایی مستأجران هستیم به‌صورت ضرب‌الاجل لازم است که برای این موضوع فکر اساسی کنیم.
زیویار اظهار داشت: فرمانداری شهرستان‌ها با همکاری شهرداری‌ها و اعضای شورای شهرها طی جلسات متعددی در رابطه با ساخت‌وسازهای غیرمجاز تصمیاتی بگیرند.
وی افزود: تمام فرمانداران لرستان باید جلسه بررسی افزایش بی‌رویه قیمت مسکن و اجاره‌بها در شهرستان‌ها را برگزار کنند و گزارش‌های لازم را ارائه بدهند.