برخورد پلیس لرستان با خودرو های دارای تغییر وضعیت
برخورد پلیس لرستان با خودرو های دارای تغییر وضعیت
رئیس پلیس راه استان گفت: پليس با افرادی كه وضعیت ظاهری و فنی خودرو را تغییر می‌دهند برخورد قانونی مي‌كند و اجازه تردد با وضعیت موجود را به آنها نخواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، محمد زارعی در گفت‌ وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه تغییر وضعیت ظاهری و فنی خودرو و خواباندن فنر زیر آن باعث خارج شدن وسیله نقلیه از حالت استاندارد و کاهش ضریب ایمنی آن می‌شود اظهار داشت: این عمل سبب بروز خطراتی برای خود راننده و همچنین سایر هموطنان خواهد شد.
وی افزود: برابر بند ۹۴ ماده یک و ماده ۵۳ هرگونه تغییر وضعیت در سیستم خودرو که موجب به هم خوردن استاندارد آن شود، نقص فنی بوده و خطر تصادف را افزایش می‌دهد و چون سطح ارتفاع چراغ‌ها کاهش می‌یابد دید راننده در شب کم شده و نور در چشم راننده مقابل می‌افتد و سبب تاریکی دید می‌شود.
رئیس پلیس راه استان لرستان تصریح کرد: پلیس با افرادی که وضعیت ظاهری و فنی خودرو را تغییر می‌دهند، برخورد قانونی می‌کند و اجازه تردد با وضعیت موجود را به آنها نخواهد داد.
این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: خودروهایی که چنین وضعیتی داشته باشند ضمن اجرای دقیق قانون جهت اصلاح و رفع نقص به تعمیرگاه اعزام و تا زمان اصلاح کامل از هرگونه خدمات به آنها جلوگیری به عمل می‌آید.