برگزاری جشنواره ملی فرهنگی اقوام در لرستان
برگزاری جشنواره ملی فرهنگی اقوام در لرستان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از برگزاری جشنواره ملی فرهنگی اقوام در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، احمدرضا دالوند در جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره فرهنگی اقوام در خرم‌آباد با اشاره به حضور کم سابقه مسافران نوروزی در مرکز استان و بازدید از مجموعه فرهنگی تاریخی قلعه فلک الافلاک، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی مناسب در ستاد هماهنگی خدمات سفر طی ایام نوروز شاهد اسکان حدود ۳۰ هزار مسافر بطور شبانه در خرم‌آباد بودیم.
وی نقش صنعت گردشگری در ایجاد اشتغال و رونق درآمد اقتصادی را مهم دانست و افزود: لرستان در بحث حضور مسافران نوروزی و بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری رتبه ۴ کشوری را کسب کرد که در ادوار گذشته یک اتفاق نادر است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه اردیبهشت سال جاری شاهد رخداد مهم ملی تحت عنوان جشنواره فرهنگی اقوام در خرم‌آباد خواهیم بود، گفت: در کنار این جشنواره همایش روز ملی خرم‌آباد و گردهمایی استانداران غرب کشور به منظور تدوین برنامه‌های گردشگری مربوط به این استان‌ها برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: جلسه هماهنگی جشنواره فرهنگی اقوام به منظور هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، برنامه‌ریزی مدون و چگونگی اطلاع رسانی در سطح ملی برگزار شد که در این خصوص پس از بررسی‌ تصمیمات لازم اخذ شد.
وی در ادامه افزود: برگزاری این جشنواره ضمن اینکه فرصت خوبی برای معرفی بهتر فرهنگ آداب و رسوم قوم لر است، زمان مناسبی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری کشاورزی، صنعتی و استان به شمار می‌آید.
دالوند گفت: امیدواریم با همکاری و همدلی دستگاه‌های اجرایی و آمادگی کامل بتوانیم ظرفیت‌های استان را برای جذب سرمایه‌گذاران معرفی کنیم.