برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در خرم آباد
برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب در خرم آباد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب با ارائه بیش از سه هزار عنوان کتاب در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد خبر داد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، منصور احمدی، با اشاره به برپایی دومین نمایشگاه کتاب در سال جاری،اظهارداشت: این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب با حضور ناشران برتر کشور در لرستان برپا می شود.

وی، با اشاره به ارائه بیش از سه هزار عنوان کتاب در قالب ۲۰ هزار جلد در این نمایشگاه تصریح کرد:برای ارائه کتب در این نمایشگاه تخفیف ویژه برای هم استانی‌ها در نظر گرفته شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ادامه داد: این نمایشگاه از ۲۵ اردیبهشت ماه لغایت یازدهم خرداد ماه برپا خواهد شد و از ساعت ۹ صبح لغایت ۲۰ شب در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد آماده میزبانی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.

وی تاکید کرد: همزمان با نمایشگاه بزرگ کتاب، نمایشگاه عفاف و حجاب و محصولات فرهنگی نیز در نگارخانه سرو مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد برپا می شود.

احمدی با اشاره به سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تصریح کرد: در این رابطه برگزاری نمایشگاه های کتاب یکی از اولویت های ماست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت فصلی در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد بیان کرد: از اصحاب فرهنگ هنر و رسانه تقاضا داریم در این رابطه اطلاع رسانی لازم را داشته باشند تا بتوانیم کتاب در سبد فرهنگی خانواده‌ها قرار بگیرد.

احمدی ادامه داد: نمایشگاه کتاب این امکان را به مخاطب می دهد تا بین ناشران و کتاب های موجود مقایسه کرده و بهترین گزینه موجود را انتخاب کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:با حضور در نمایشگاه کتاب امکان اطلاع یافتن از تازه‌ های نشر برای بازدید کنندگان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه مخاطبان کتاب را می توان به دسته های مختلفی دسته بندی کرد، افزود: یک دسته از این افراد را مخاطبان خاکستری می نامند که در طول سال تمایل چندانی به خواندن کتاب ندارد اما به آن نیز بی‌علاقه نیستند، افزود: نمایشگاه می‌تواند با ایجاد جذابیت و تبلیغات رسانه‌ای، این افراد را ترغیب به تماشا یا خرید کتاب کند.

احمدی بیان کرد:این شرایط در ادامه ممکن است به علاقمندی و توجه بیشتر این افراد به کتاب و کتاب‌خوانی بیانجامد و مسیر اوقات فراغت آنها را به کتاب‌خوانی نیز متمایل سازد.