جولان بنر تبریک مدیران در سطح شهر خرم آباد
جولان بنر تبریک مدیران در سطح شهر خرم آباد
فرهنگ تبریک و تملق با بنر مدت‌ها است که مورد انتقاد اهالی فرهنگ و رسانه قرار گرفته اما ظاهراً برخی ادارات استان خود بزرگترین مروجان این فرهنگ اشتباه هستند.

سجاد دالوند، فعال رسانه ای لرستان، طی یادداشتی که برای پایگاه خبری گفتار ما ۲۴ ارسال کرده است، نوشت: فرهنگ تبریک و تملق با بنر مدت‌ها است که مورد انتقاد اهالی فرهنگ و رسانه قرار گرفته اما ظاهراً برخی ادارات استان خود بزرگترین مروجان این فرهنگ اشتباه هستند.
افزایش بی رویه نصب بنرهای تبریک مدیران در سطح شهر به وضوح دیده می شود، نصب بنرهای عریض و طویلی برای تبریکات از جمله فرهنگ های غلطی است که در استان لرستان به خصوص شهرستان خرم‌آباد رواج دارد.
استاندار لرستان در آستانه جلسه معارفه خود با صدور پیامی خواستار همدلی و همکاری تمام مردم در توسعه استان شد و تاکید کرد: ادارات و قشر‌های مختلف مردم از نصب هرگونه بنر تبریک خودداری کنند.
وقتی شخص اول استان برای جلوگیری از هزینه های اضافی از نصب بنر خودداری می کند اما متاسفانه در سطح شهر بنرهای مدیران تازه به ریاست رسیده نصب شده که این وضعیت دل هر بیننده را آزرده می کند و این فرهنگ غلط مدتهاست مورد انتقاد اهالی فرهنگ و رسانه قرار گرفته اما ظاهراً برخی ادارات دولتی صرف نظر از بحث مالی خود بزرگترین مروجان این فرهنگ اشتباه هستند.
در وضعیت اقتصادی بد مردم ، ریخت و پاش های هزینه بیت المال، چهره زشت خیابان های سطح شهر و هزاران مشکل دیگر با نصب بنر داغ آنها را چند برابر می کند.
نباید ادارات بودجه فرهنگی خود را صرف چاپ بنر تبریک کننداز طرفی دیگر هم می‌توانند طرح‌های فرهنگی که مثمرثمر جامعه است در اولویت قرار بگیرد که مطمئنا بنرهایی  با شعارها و تصاویر فرهنگی و اجتماعی عامه پسند جامع تاثیر مثبت خواهد گذاشت که این رویه باید در جامعه اصلاح شود.
اما در این بین هم کارهای خوبی صورت گرفته و برخی از مدیران تازه منصوب شده هم هستند که مانع این وضعیت شدند و طی اطلاعیه ای اعلام کردند که نصب هرگونه بنر ،خرید هدایا ،دسته گل و هرگونه اقدامی که منجر به تحمیل هزینه شخصی و اداری شود ممنوع است.
با توجه به تغییر فضای ارتباطات اجتماعی، ارسال پیام‌های تبریک از طریق شبکه‌های اجتماعی و  اتوماسیون اداری جایگزین مناسب و مطلوبی برای این موضوع است.