معاون حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد:

با فروشندگان سمندر لرستان برخورد قضایی می شود

معاون حفاظت محیط زیست لرستان خبر داد:افرادی که اقدام به خرید و فروش حیات وحش در این ایام نمایند علاوه بر جریمه نقدی یک میلیون تومانی، حبس هم در انتظار آنها خواهد بود. معاون حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: اخطارهای لازم داده شده و بازرسان به صورت مستمر و ویژه بازرسی می کنند که در صورت مشاهده، جریمه های لازم اعمال شود.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، نبی اله قائد رحمت در جمع خبرنگاران گفت: کسانی که اقدام به خرید و فروش سمندر لرستانی کنند، یک میلیون تومان جریمه می شوند.
وی اظهار داشت: متاسفانه در روزهای پایانی سال عده ای اقدام به خرید و فروش برخی از حیات وحش مانند سمندر لرستانی، لاک پشت و ماهی می کنند که این کار ممنوع است.
این مقام مسئول افزود: افرادی که اقدام به خرید و فروش حیات وحش در این ایام نمایند علاوه بر جریمه نقدی یک میلیون تومانی، حبس هم در انتظار آنها خواهد بود.
معاون حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: اخطارهای لازم داده شده و بازرسان به صورت مستمر و ویژه بازرسی می کنند که در صورت مشاهده، جریمه های لازم اعمال شود.
قائد رحمت گفت: خوشبختانه سال گذشته مورد خاصی در این راستا نداشتیم و با توجه به گونه خاص سمندر لرستانی و برای جلوگیری از انقراض این جانور، هرگونه خرید و فروش ممنوع می باشد.