تاکنون تنها حدود ۲۰۰ هکتار زمین نهضت ملی مسکن در لرستان تأمین شده است
تاکنون تنها حدود ۲۰۰ هکتار زمین نهضت ملی مسکن در لرستان تأمین شده است
استاندار لرستان با اشاره به اینکه اجرای طرح” نهضت ملی مسکن” در استان نیازمند‌ یکهزار هکتار زمین است، گفت: از این مقدار حدود ۲۰۰ هکتار تأمین شده است.

به گزارش گفتار ما ۲۴،  فرهاد زیویار در حاشیه جلسه پایش “نهضت ملی مسکن” در لرستان، اظهار داشت: بر اساس گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان برای تأمین زمین همه ۴۰ هزار نفر متقاضیان واجد شرایط، حدود یکهزار هکتار زمین مورد نیاز است که از این مقدار حدود ۲۰۰ هکتار تأمین و عملیات آماده‌سازی، تسطیح، تهیه طرح و بعضاً ساخت واحدها در این اراضی آغاز شده است.

وی، افزود: همچنین در مراکز شهرستان‌های استان حدود ۸۶۰ هکتار زمین دیگر شناسایی شده که اقدامات مقدماتی برای بهره برداری از این اراضی آغاز و مقرر شد به صورت مستمر این اقدامات پیگیری و در جلسات آتی در زمینه پیشرفت موضوع، رصد و پایش صورت پذیرد.

استاندار لرستان، عنوان کرد: اقدامات مذکور شامل پیگیری معارضین، اخذ اسناد، الحاق به شهرها، تهیه طرح و اخذ مجوزهای قانونی مورد نیاز است.

زیویار، گفت: در این جلسه مقرر شد در ۱۶ شهر کوچک دیگر که از توابع شهرستان‌های استان هستند کار شناسایی اراضی ملی در مجاور این شهرها و الحاق به شهرها و استفاده از این اراضی در تأمین زمین متقاضیان مسکن طی برنامه مستمر پیگیری شود.

وی، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز مکلف شد زمین‌های موجود در مجاورت روستاهای استان را احصاء و آمار و ارقام آنها را برای اقدامات قانونی بعدی اعلام کند.

استاندار لرستان بر لزوم پیگیری” نهضت ملی مسکن” توسط دستگاه های اجرایی مرتبط تا حصول نتیجه مطلوب در این استان تاکید کرد.

در این جلسه آخرین وضعیت” نهضت ملی مسکن” در استان از لحاظ تأمین زمین، تعداد واحدهای شروع شده و نیز راههای شناسایی و تامین کسری زمین مورد بررسی و پایش قرار گرفت.