مدیریت آب رودخانه کشکان تا پایان فصل گرم

به گزارش خبرنگار گفتار ما، رضا میرزایی با بیان اینکه کاهش بی‌سابقه آبدهی رودخانه کشکان به خاطر کاشت بی‌سابقه گونه‌های آبدوست در بالادست آب رودخانه کشکان است، افزود: در سال جاری تمام اراضی حاشیه رودخانه کشکان تحت پوشش شلتوک قرار گرفته است که مساحت آنها حدود دو برابر سال گذشته است. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای […]

به گزارش خبرنگار گفتار ما، رضا میرزایی با بیان اینکه کاهش بی‌سابقه آبدهی رودخانه کشکان به خاطر کاشت بی‌سابقه گونه‌های آبدوست در بالادست آب رودخانه کشکان است، افزود: در سال جاری تمام اراضی حاشیه رودخانه کشکان تحت پوشش شلتوک قرار گرفته است که مساحت آنها حدود دو برابر سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اظهار داشت: با تدابیر لازم و تصمیماتی که اتخاذ شده از ابتدای سال ضمن اطلاع‌رسانی به موقع از کاشت گونه‌های آبدوست به شدت جلوگیری شده و نمی‌گذاریم که حیات رودخانه کشکان و سایر رودخانه‌های استان در فصول کم ‌ابی به خطر بیفتد.

وی در خصوص راه حل جلوگیری از کاشت گونه‌های آبدوست در لرستان تصریح کرد: با توجه به شرح وظایف سازمان جهاد کشاورزی لرستان انجام مطالعات و اجرای طرح جامع تغییر و اصلاح الگوی کشت لازم است انجام گیرد که در این راه نیاز به همکاری مدیریت ارشد استان، فرمانداران و بخشداران، نیروی انتظامی و دستگاه قضا همراه شرکت آب منطقه‌ای می باشد.

میرزایی ادامه داد: تا پایان فصل گرما آب را در کشکان مدیریت می‌کنیم و در صورت نیاز، مقدار بیشتری از آب رهاسازی خواهد شد.

  • خبرنگار: زهرا شفیعی