تضمین خرید محصولات کشاورزی در مناطق سیل زده
تضمین خرید محصولات کشاورزی در مناطق سیل زده

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید جواد ساداتی نژاد در نشست مجازی بحران‌های پساسیل با حضور ۱۶ استان گفت: در فاز اول بیش از ۶ هزار میلیارد تومان خسارت سیل اخیر در حوزه‌های مختلف کشاورزی اعم از دام، طیور، عشایر، قنوات، زنبورعسل، باغات و شبکه‌های آبیاری درکشور برآورد شده است‌ که‌ سهم استان […]

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید جواد ساداتی نژاد در نشست مجازی بحران‌های پساسیل با حضور ۱۶ استان گفت: در فاز اول بیش از ۶ هزار میلیارد تومان خسارت سیل اخیر در حوزه‌های مختلف کشاورزی اعم از دام، طیور، عشایر، قنوات، زنبورعسل، باغات و شبکه‌های آبیاری درکشور برآورد شده است‌ که‌ سهم استان لرستان از این خسارات حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.
وی خواستار استفاده از ظرفیت بسیج سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها در این امر شد و گفت: بسیج جهاد کشاورزی نیروی واکنش سریع و حافظ منافع دامدار وکشاورزی است وباید ازظرفیت ومنابع انسانی آنها جهت رفع مشکلات استفاده کرد.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خرید تضمینی محصولات درمناطق سیل زده با روش تشکل ها واتحادیه سازمان مرکزی تعاون روستایی تصریح کرد: خرید مرغ و گوشت نیز دراولویت قراردارد و شرکت پشتیبانی اموردام کشور دراین زمینه فعالیت هارا انجام خواهد داد تادامدار ها متحمل خسارت بیشتر نشود.
وی همچنین از اختصاص سهمیه آرد به مناطق موردنیاز خبر داد و گفت: صندوق بیمه نیز باید با سرعت خسارت‌ها را برآورد کرده و پرداخت در این زمینه تسریع شود.
امهال وام کشاورزان بانک کشاورزی و ارائه تسهیلات کم‌بهره به کشاورزان مناطق آسیب‌دیده.
وزیر جهاد کشاورزی به موسسه جهاد نصر که طراحی و اجرای کلیه پروژه‌های عمرانی و زیر بنایی با اولویت بخش کشاورزی را بر عهده دارد دستور داد تا برای بازسازی مناطق کشاورزی آسیب‌دیده وارد عمل شده تا کلیه باغات از بین نرود.
وزیر جهاد کشاورزی در پایان از تفکیک خسارت استانی و حوزه‌های مختلف کشاورزی مانند باغبانی، زراعت، دام، طیور و شیلات برای ارائه به دولت خبر داد.