تولید ۷۵۰۰ تن مرغ در لرستان پیش بینی می شود
تولید ۷۵۰۰ تن مرغ در لرستان پیش بینی می شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: پیش بینی می شود‌ در هفته پایانی مرداد ماه هفت هزار و ۵۰۰ تن مرغ در این استان تولید و به بازار عرضه شود.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، سید عماد شاهرخی،در جلسه امنیت غذایی با محوریت مرغ گوشتی تولیدی درسراسرکشور و به ریاست وزیر جهاد کشاورزی به صورت وبیناری،اظهار داشت:به طور مستمر گزارشات روند جوجه ریزی و تولید مرغ گوشتی دراستان را بررسی می‌کنیم و تاکنون در این زمینه مشکلی وجود ندارد وجای نگرانی نیست.

وی افزود:دراستان روند جوجه‌ریزی مطلوب است و دراین راستا جلسات و گزارشات شهرستان ها به صورت هفتگی پیگیری می شودو در مجموع یک دستورالعمل ۸ماده ای برای شهرستانها درنظر گرفته ایم تا براین اساس بتوانیم به سطحی که برای استان اعلام شده برسیم.

شاهرخی در ادامه گفت: در لرستان طبق برنامه ریزی وبرش استانی پیش بینی می شود از چهارمیلیون و ۳۰۰ هزار جوجه ریزی قریب به هفت هزار و ۵۰۰ تن گوشت مرغ تولیدی در هفته پایانی مرداد ماه جاری داشته باشیم که این میزان دو برابر نیاز استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد:طبق برش استانی به همراه استانها که اعلام شده وبنا به اطلاعات اخذ شده ازروند مناسبی برخوردار هستیم و ارزیابی ما این است که تاپایان ماه جاری به هدف نهایی یعنی برش تعیین شده برسیم.