ثبت جهانی دریاچه گهر در اولویت برنامه‌های دولت در لرستان هست
ثبت جهانی دریاچه گهر در اولویت برنامه‌های دولت در لرستان هست
فرماندار دورود از پیگیری برای ثبت جهانی دریاچه گهر خبر داد و گفت: ثبت جهانی این دریاچه در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید مصطفی موسوی نصر در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه جذب هرگونه نیروی انسانی از طریق انتشار آگهی و آزمون باید در دورود صورت بگیرد، افزود: استخدام باید در راستای چارچوب باشد و بومی‌بودن نیز باید در آزمون‌های استخدامی لحاظ شود.

فرماندار دورود با اشاره به اینکه استخدام افراد انقلابی و متخصص باید در کارخانه‌ها و ادارات مدنظر قرار گرفته شود، عنوان کرد: کارخانه سیمان دورود و صنایع غذایی گهر حق استخدام یک نفر بدون گرفتن آزمون را ندارند و در صورت مشاهده برخورد می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که دریاچه گهر دورود که به‌عنوان یک ژئوپارک در فهرست موقت ثبت جهانی یونسکو قرار دارد، آیا ثبت جهانی می‌شود، بیان کرد: ثبت جهانی‌ دریاچه گهر دورود را در اولویت قرار خواهیم داد.

موسوی نصر با بیان اینکه دورود سالن تئاتر و پارک بانوان ندارد، گفت: همچنین راه‌اندازی پایش تصویری فعلاً در ۶ نقطه شهر دورود از طریق شهرداری صورت می‌گیرد و کار در حال انجام است.

فرماندار دورود با اشاره افزایش قیمت‌ها ابراز کرد: کارگروه نظارت بر قیمت‌ها تشکیل می‌شود و نیز تعزیرات و متولیان امر باید برای کنترل قیمت‌ها پای کار باشند.

موسوی نصر از اداراتی که مدیران فرهنگی آنها فعال نیست، گلایه کرد و عنوان کرد: بخشی از مشکلات فرهنگی این شهرستان در حد فاجعه است و می‌طلبد این موضوع مدنظر مدیران فرهنگی باشد.

وی بر لزوم نظارت بر چاه‌های غیرمجاز در دورود تأکید کرد و افزود: آب این چاه‌ها برای فعالیت‌های کشاورزی و صنعت برداشت می‌شود و باید به این موضوع به‌طور ویژه رسیدگی شود.

فرماندار دورود عنوان کرد: زیرساخت های بهداشتی و درمانی جوابگوی نیازهای مردم نیست و اصحاب رسانه به مدیر شبکه بهداشت فرصت دهند تا موانع و مشکلات را برطرف کنیم.

وی در مورد کمبود مرغ در بازار شهر دورود بیان کرد: قرار است مرغ منجمد هر هفته در دورود توزیع شود که در اولین مرحله ۴ تن مرغ توزیع شد و سهمیه مرغ دورود به ۱۹ تن افزایش یافت.