جشنواره اقوام فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاری در لرستان است
جشنواره اقوام فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاری در لرستان است
استاندار لرستان عنوان کرد: جشنواره اقوام فرصتی برای جذب سرمایه‌گذاری در لرستان است که می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، فرهاد زیویار در جلسه هماهنگی ستاد استانی برگزاری جشنواره ملی فرهنگ اقوام اظهار کرد: جشنواره ملی فرهنگ اقوام و روز خرم‌آباد دو ظرفیت اساسی هستند که می‌توانند مورد توجه قرار گیرند.
وی بیان کرد: در این راستا جلسه‌ای با حضور همه دستگاه‌های اجرایی استان تشکیل و ‌برنامه‌هایی در نظر گرفته شد تا هر دستگاه براساس ظرفیت خود برنامه ارائه دهند.
نماینده عالی دولت در لرستان اضافه کرد: تجربه‌ای که در ایام نوروز داشتیم این بود که از ۲۵ اسفندماه تا ۱۳ فروردین ماه از ظرفیت همه دستگاه‌ها با همپوشانی و هم‌افزایی استفاده و بالاتر از برنامه‌ریزی‌های انجام شده رتبه کسب کردیم.
زیویار ادامه داد: خوشبختانه لرستان در این راستا حائز رتبه چهارم در بین استان‌های کشور شد.
وی افزود: در آن مقطع برای اسکان مسافرین نوروزی برآورد ۲۰ هزار نفری در نظر گرفته شده بود درحالیکه میزان اسکان حتی به بیش از ۳۰ هزار نفر هم رسید.
استاندار لرستان اضافه کرد: در این دو‌ سه روز برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام، لرستانی‌های مقیم استان‌های دیگر به مرکز استان خواهند آمد و ضرورت دارد تبلیغات خوبی انجام شود چرا که جشنواره فرهنگ اقوام و روز خرم‌آباد فرصت مغتنمی برای معرفی ظرفیت و پتانسیل این دیار خواهد بود.
وی مرکز لرستان را پایگاهی برای معرفی ظرفیت‌های شهرستان‌های دیگر استان برشمرد و با بیان اینکه نیاز است در این مدت نمایشگاهی از توانمندی‌های همه شهرستان‌های استان برپا و نسبت به معرفی ظرفیت‌ها اقدام شود، عنوان کرد: همچنین ضرورت دارد اتاق بازرگانی به این مهم ورود پیدا کند.
زیویار گفت: می‌توان از این دو رویداد روز خرم‌آباد و جشنواره فرهنگ اقوام برای جلب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در لرستان استفاده کرد.