جمعی از اهالی پلدختر در نامه‌ای به شهرداری این شهر خواستار توجه به اسامی بومی شدند

علی‌رغم تمام افتخارات قوم لر ما متاسفانه در شهرهای خود نیز غریب هستیم و در نامگذاری اماکن، معابر و خیابان‌‌ها کمترین توجهی به هویت تاریخ و قهرمانان قوم لر که همکی دل در گرو اسلام و ایران داشته‌اند نمی‌گردد.

جمعی از اهالی پلدختر طی نامه‌ای به شهرداری این شهر خواستار توجه به فرهنگ بومی، سرداران شهید و مفاخر دینی-ملی پلدختر و قوم لر، در بحث نامگذاری معابر و اماکن شهری شدند.

به گزارش گفتار ما۲۴ به نقل از نشریه لور؛ در بخش‌هایی از این نامه آمده است: «همانگونه که اطلاع دارید قوم لر در تمام برهه‌های تاریخی دین خود را تمام و کمال به میهن خویش ادا نموده است. این قوم تاریخی در دل تمدن خویش عیلام باستان و کاسیت کهن را پرورانده که تمام امپراتوری‌های ایران و منطقه وامدار آنان‌اند. پس از ورود اسلام نیز لرستان و لرها پیوسته در خط مقدم دفاع از دین مبین اسلام بوده‌اند. و اوج مبارزات آنها در دفاع از تجاوزات عثمانی و بیشتر از آن در قیام عمومی علیه استبداد پهلوی در مسأله کشف حجاب تبلور یافته است.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز لرها با تقدیم ده‌ها هزار شهید و سردارانی چون شهید درویشعلی شکارچی، شهید محمد بروجردی، شهید بهنام محمدی بختیاری (خردسال‌ترین رزمنده شهید حبهه‌های حق علیه باطل)، شهید غلامرضا چاغروند، و … بیشترین و بهترین نقش را در دفاع مقدس داشته‌اند. علی‌رغم تمام افتخارات قوم لر ما متاسفانه در شهرهای خود نیز غریب هستیم و در نامگذاری اماکن، معابر و خیابان‌‌ها کمترین توجهی به هویت تاریخ و قهرمانان قوم لر که همکی دل در گرو اسلام و ایران داشته‌اند نمی‌گردد ….»