حادثه در گردنه طول‌کِش پلدختر برای اتوبوس مسافربری
حادثه در گردنه طول‌کِش پلدختر برای اتوبوس مسافربری
رئیس پلیس راه استان لرستان گفت: رابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در ساعت ۰۵:۵۵ صبح امروز یک‌ دستگاه اتوبوس اسکانیا با ۳۲ مسافر که از مبدا ارومیه به مقصد اهواز در حرکت بوده حد فاصل گردنه طول‌کش پلدختر از جاده منحرف شد.

به گزارش گفتار ما ۲۴، سرهنگ محمد زارعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در ساعت ۰۵:۵۵ صبح امروز یک‌ دستگاه اتوبوس اسکانیا با ۳۲ مسافر که از مبدا ارومیه به مقصد اهواز در حرکت بوده حد فاصل گردنه طول‌کش پلدختر از جاده منحرف شد.
وی گفت: بلافاصله عوامل پلیس راه و دستگاه‌های امدادی در محل حاضر و پس از بررسی مشخص شد خودرو اتوبوس به علت نقص فنی حادث در سیستم ترمز و خروج از جاده با موانع کناری جاده برخورد و متوقف شده که قبل از برخورد با مانع، راننده خودرو به بیرون پرت و منجر به فوت وی شده است.
زارعی گفت: مسافران اتوبوس همگی در صحت سلامت هستند و به رانندگان اتوبوس و خودروهای سنگین که در مسیرهای کوهستانی تردد می کنند توصیه می‌شود با رعایت سرعت مطمئنه و استفاده از دنده سنگین و عدم استفاده از ترمزهای پیاپی که سبب اختلال در سیستم ترمز ورقم زدن حوادث این چنینی می شود جلوگیری، تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.