حامد امیری در بازی‌های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ نشان نقره گرفت

به گزارش ” گفتارما”، رقابت‌های پرتاب وزنه کلاس F55 بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۰ صبح امروز به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیرو برگزار شد. در این مسابقه حامد امیری از کشورمان با ۱۰ حریف از بلغارستان، صربستان (۲ ورزشکار)، کامرون، بوسنی، پاناما، برزیل، لهستان (۲ ورزشکار) و تانزانیا رقابت کردند. امیری […]

hamed-amiriبه گزارش ” گفتارما”، رقابت‌های پرتاب وزنه کلاس F55 بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۰ صبح امروز به وقت محلی در ورزشگاه المپیک شهر ریودوژانیرو برگزار شد.

در این مسابقه حامد امیری از کشورمان با ۱۰ حریف از بلغارستان، صربستان (۲ ورزشکار)، کامرون، بوسنی، پاناما، برزیل، لهستان (۲ ورزشکار) و تانزانیا رقابت کردند.

امیری که به عنوان دومین نفر پرتاب خود را انجام داد، در تلاش اول رکورد ۱۱٫۲۶ متر را به ثبت رساند و در پرتاب‌های دوم و سوم مرتکب خطا شد. این ورزشکار ۳۴ ساله لرستانی در تلاش چهارم توانست وزنه را ۱۰٫۶۲ متر پرتاب کند، در پرتاب پنجم رکورد ۱۱٫۴۰ متر را به ثبت رساند و در پرتاب ششم و پایانی نیز رکورد ۱۱٫۱۱ متر را بر جا گذاشت.

بدین ترتیب امیری با رکورد ۱۱٫۴۰ که در پرتاب پنجم ثبت کرده بود، در رده دوم ایستاد و به نشان نقره بسنده کرد. در این رقابت نمایندگان بلغارستان و لهستان با رکوردهای ۱۲٫۳۳ متر و ۱۱٫۳۹ متر به مقام‌های اول و سوم دست پیدا کردند.