حمل و جابجایی هر گونه چوب بدون مجوز از منابع طبیعی را جرم دانست
حمل و جابجایی هر گونه چوب بدون مجوز از منابع طبیعی را جرم دانست
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان حمل و جابجایی هر گونه چوب بدون مجوز از منابع طبیعی را جرم دانست و عنوان کرد: در صورتی که کسی بدون مجوز مبادرت به حمل چوب نماید، علاوه بر برخورد قانونی، وسیله نقلیه شخص متخلف تا پایان تعطیلات نوروزی نیز توقیف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، شیرزاد نجفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیشتر پرونده های تشکیل شده برای متخلفین حوزه منابع طبیعی مربوط به تخریب و تصرف اراضی ملی است؛ بطوریکه در سال ۱۴۰۰ تعداد ۳۷۲۶ فقره پرونده از مادتین مختلف، تشکیل و به دستگاه قضا معرفی شده اند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اشاره به افزایش گشت های حفاظتی در ایام نوروز، افزود: گشت های یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان و شهرستان ها در سطح اراضی ملی در این ایام افزایش خواهد یافت و شبانه روز عرصه ها پایش خواهند شد.
نجفی با اشاره به هماهنگی ها و تعامل صورت گرفته با دستگاه قضا و نیروی انتظامی، اظهار کرد: گشت های حفاظتی در مناطق جنگلی، تفرجگاه‌ها، پارک های جنگلی و مراتع به صورت شبانه روز در حال پایش هستند تا ضمن صیانت از این عرصه ها، اجازه تخریب و تصرف اراضی ملی را به افراد متخلف ندهند.
وی ادامه داد: در  سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۹۷۴ فقره پرونده ماده ۵۵ (قانون حفاظت) برای متخلفین  و مخربین اراضی ملی تشکیل شده و ۵۴۸ هکتار از اراضی ملی خلع ید گردیده است.
نجفی حمل و جابجایی هر گونه چوب بدون مجوز از منابع طبیعی را جرم دانست و عنوان کرد: در صورتی که کسی بدون مجوز مبادرت به حمل چوب نماید، علاوه بر برخورد قانونی، وسیله نقلیه شخص متخلف تا پایان تعطیلات نوروزی نیز توقیف خواهد شد.
وی گفت: از همه شهروندان و مسافران نوروزی تقاضا دارم که در زمان حضور در طبیعت و عرصه‌های ملی موارد حفاظتی را رعایت و از بریدن و قطع درختان جداً خودداری نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را با شماره تلفن های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان حفاظت اداره کل  منابع طبیعی استان اطلاع دهند.