مدیران ناکارآمد کارگروه مسکن
مدیران ناکارآمد کارگروه مسکن
استاندار استان لرستان پاسخ دهد؟ جناب استاندار آقای فرهاد زیویار آیا از حال و روز قیمت های نجومی اجاره بها مسکن لرستان و خرم آباد مطلع هستید؟

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، نمی دانیم در این ولایت چخبر است چرا شعارها پوشالی شده و مردم فراموش شده اند، چرا خانه به دوشان جامعه زیر چرخ تورم و گرانی در پیش روی مدیران دولت سیزدهم له میشوند اما دریغ از اقدامی عاجل.
بزرگترین وعده ی دولت سیزدهم ساخت چهار میلیون مسکن بود، از آنجا که با شناخت از تبعات یورش روسیه به اوکراین در کاهش درآمد ارزی کشور، مطلع و آگاه هستیم لکن از نقد یکجانبه و بدور از تحلیل واقعیات پرهیز کردیم و عزم قلم نموده ایم همچون همیشه در مسیر توسعه که چه عرض کنم محرومیت زدایی این دیار پریشان، کوتاهی یا خدای ناکرده قصور نکنیم و بدور از ستیزه جویی و تقابل های آبکی سیاسی به میمنت حضور یک استاندار بومی، دل در گرو پیشرفت و پیشبرد شعارها و برنامه ها داشته باشیم، منتهی مراتب آنچه که این روزها در کف خیابان های خرم آباد مشاهده می کنیم، پریشانی و اضطراب مستاجرین و آشفتگی و بی خیالی کارگروه مسکن استان است، جناب استاندار، ما دلخوش به دلسوزی مشاوران شما بودیم که متعهدانه و دلسوزانه، ایده ها و راهکارها را با هدف برچیدن موانع به سمع نظر شما می رسانند اما واقعیت، وضع امروز، بمراتب از دیروزمان بدتر شده و آنچه که مشهود است از صدقه سری نامسئولیت پذیری کارگروه مسکن استان، منبعد برای ادامه ی حیات باید در دل کوه ها به غارها پناه ببریم،
استاندار استان لرستان پاسخ دهد؟
جناب استاندار آقای فرهاد زیویار آیا از حال و روز قیمت های نجومی اجاره بها مسکن لرستان و خرم آباد مطلع هستید آیا همچنان که دولت به سازمان امور مالیاتی، دستور اخذ مالیات واحدهای مسکونی را مطابق قانون داده از کارگروه مسکن سئوال کرده اید که نتایج تصمیمات این کارگروه به کجا ختم شد، اگر مدیریت اجرایی دولت از پیگیری دستور دولت در تعیین سقف افزایش اجاره بهای پانزده درصدی مسکن در لرستان تبعیت نمی کند منبعد چطور باید از مردم انتظار بردباری اقتصادی و شکیبایی زمان خویش را داشت؟
چرا از مدیر کل مسکن و شهرسازی لرستان نمی پرسید، تاکنون در طی دوره ی مدیریت اش کدام اقدام مثبت و درخور توجه را در بخش مسکن لرستان انجام داده است؟ چرا از کار گروه مسکن، پیگیر اجرای مصوبات نشست این کارگروه نشده اید، چرا از پلیس فتا پیگیر هرج و مرج و افزایش قیمت ها در اپلیکیشن دیوار نشده اید، چرا از نابسامانی های کودک سر راهی بنام مسکن مهر خرم آباد و از فرجام مسکن ملی لرستان سراغی گرفته نمی شود؟
چرا از سازمان تعزیرات حکومتی، پیگیری سقف افزایش قیمت مشاوران املاک متخلف و برخورد با افزایش دویست درصدی قیمت ها را جویا نشده اید؟
چرا از اعتبارات ودیعه مسکن که در سراسر کشور در نظر گرفته شده که طبق اعلام بانک مرکزی برای کلان شهرها ۶۰ میلیون برای سایر شهرها ۴۵ میلیون و برای شهرهای کوچک هم ۳۵ میلیون تومان اعتبار سنجی شد برای لرستان و بی خانمان های لرستان در نظر گرفته نمی شود؟
جناب استاندار این روزها که مردم دلشوری یخچال خالی را دارند روا نیست، سرپرست خانواده با افزایش دویست درصدی اجاره بها مواجه شود، از شما انتظار راست آزمایی قوانین وضع شده دولت و نظارت بر اجرای قوانین را داریم.
از حادثه لرزند به خود قصر نشینان
ما خانه بدوشان غم سیلاب نداریم
از نقش تو فانوس خیالی شده هر چشم
چون شمع عجب نیست اگر خواب نداریم

* نویسنده و پژوهشگر حوزه اجتماعی لرستان