خدمات کمیته امداد لرستان به سمت توانمندسازی خانواده‌های نیازمند تحت حمایت است
خدمات کمیته امداد لرستان به سمت توانمندسازی خانواده‌های نیازمند تحت حمایت است
مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: خدمات کمیته امداد به سمت توانمندسازی خانواده‌های نیازمند تحت حمایت است.

به گزارش روشنا نیوز، «جلال شیخ‌پور» امروز در سه شنبه‌های خبری این هفته که در سالن آمفی تئاتر لرستان برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: خدمات کمیته امداد به سمت توانمندسازی خانواده‌های نیازمند تحت حمایت است.

وی ادامه داد: تلاش ما این است افرادی که نظم اقتصادی زندگی آنها دچار اختلال شده است را به رویکرد سابق برگردانیم.

مدیرکل کمیته امداد لرستان اضافه کرد: در مجموع ۲۸ هزار و ۹۳۳ نفر به علت خودکفا شدن، ازدواج یا مرگ از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شده‌اند و افراد توانمند شده، علاوه بر خودکفایی، کمک‌کننده جامعه هستند و برخی نیز افرادی تحت پوشش دارند.

«شیخ‌پور» گفت: این نهاد عملیات اجرایی پنج هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی را در حوزه ساخت، بازسازی و تعمیر آغاز کرده و تاکنون ۲ هزار و ۴۰۰ کلید واحد مسکونی به خانواده‌ها تحویل داده است.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکل محرومان بخش شهری نیز در اولویت قرار گرفته است، تصریح کرد: ۵۰۰ واحد مسکونی امسال پیگیری و تأمین می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به امر اشتغال‌زایی و توانمندسازی محرومان اظهار داشت: در سال جاری تاکنون پنج هزار و ۴۸۸ کمک با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار تسهیلاتی ارزان‌قیمت انجام شده است و اکنون نیز ۱۰ هزار پرونده در بانک‌های عامل در حال پیگیری است و پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۱۳ هزار شغل در استان ایجاد شود.

«شیخ‌پور» با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت افزود: این مهم از عوامل موفقیت اجرای طرح‌های خُرد است و نظارت فنی این طرح‌ها در حداقل سه مرحله انجام می‌شود که بالغ بر ۸۹ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد فعال است.

وی با تأکید بر تسهیلگری در امر ازدواج مددجویان این نهاد، عنوان کرد: در بخش جهیزیه نیز سه هزار و ۲۱۹ سری جهیزیه با اعتبار یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال اهدا شده است.