خرید کلزا در لرستان با ۶۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته رکورد جدیدی ثبت کرده است
خرید کلزا در لرستان با ۶۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته رکورد جدیدی ثبت کرده است
مدیر تعاون روستایی لرستان گفت:خرید کلزا در استان با ۶۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته رکورد جدیدی ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، غلامعلی فتحی،در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل اتحادیه تعاون روستایی لرستان با اشاره به فعالیت های شبکه تعاون روستایی استان، گزارشی از خریدهای تضمینی و توافقی در سالجاری ارائه داد.

وی میزان خرید تضمینی گندم را در سال جاری ۱۳۰ هزار تن اعلام کرد که نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری داشته است.

فتحی افزود:در خرید کلزا نیز با ۶۲ درصد رشد نسبت به سال گذشته رکورد جدیدی در خرید این محصول ثبت کرده‌ایم و ۲۱۰ تن دانه روغنی گلرنگ نیز به صورت تضمینی توسط شرکت‌های تحت پوشش سازمان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی لرستان با اشاره به اهمیت بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی، از جمله حبوبات ازنا، انار تنگ سیاب کوهدشت، سیب درختی بروجرد، انجیر پلدختر، گردو سلسله و نخود دلفان که از مزیت بالایی برخوردارند آن را مهم‌ترین فعالیت برای شبکه تعاون روستایی استان دانست و ابراز امیدواری کرد با حضور مدیرعامل جدید اتحادیه استان در این بخش نیز شاهد اتفاقات خوب باشیم.

وی خاطرنشان کرد:پا به وظیفه ذاتی و سازمانی خود که حمایت، هدایت و نظارت اتحادیه‌ها و تشکل‌های تحت پوشش است عمل خواهیم کرد و یادآور شد که در همین راستا در شش ماهه اول سالجاری با پیگیری و تلاش زیاد کل شبکه توانستیم درآمد خوبی برای آنان ایجاد کنیم و خدا را شاکریم که بخشی از مشکلات آنان در این مدت کوتاه حل شد.

در ادامه جلسه جواد گودرزی،مدیر عامل اتحادیه لرستان ضمن اشاره به برنامه‌های خود برای پیشبرد اهداف شبکه گفت: خدمت به قشر روستایی و کشاورز بزرگترین افتخار برای ماست و از این جهت لازم است همواره خود را خادم و خدمتگزار آنان بدانیم.

وی افزود:تلاش خواهیم کرد در بازاریابی و بازاررسانی محصولات کشاورزی در کنار این عزیزان باشیم که در پایان برداشت محصول مشکلی از بابت فروش محصولات خود نداشته باشند.