دامداران سراب حمام دام های شان را به خارج از شهر انتقال دهند
دامداران سراب حمام دام های شان را به خارج از شهر انتقال دهند
شهردار سراب حمام با اشاره به بیماری مشترک بین انسان و دام، بر تعیین تکلیف دام ها از داخل این شهر تاکید و گفت: دامداران ساکن در این شهر از هم اکنون به فکر نگهداری دام هایشان خارج از شهر باشند.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، محمدولی حیدروند در اولین دوره جلسه شورای بهداشت این شهر با حضور اعضای شورای اسلامی، اظهار داشت: دامداران ساکن در شهر از هم اکنون به فکر نگهداری دام در محیطی خارج از شهر باشند.
وی افزود: فضولات دامی هر خانوار نیز بایستی ظرف مدت ۱۰ روز آینده تعیین تکلیف و از مجاور شهر دور نمایند.
شهردار سراب حمام با اشاره به سابقه وجود حیوانات موزی و بویژه عاملین سالک در این شهر عنوان کرد: متاسفانه خشکسالی امسال زمینه بیماریزایی را تشدید نموده انتظار می رود شهروندان ضمن رعایت بهداشت فردی مراقب بیماری های مشترک بین انسان و دام بوده و با استفاده از مواد ضد عفونی مجاز محیط منزل و اطراف را پاکیزه نمایند.
وی با اشاره به خطر بیماری هاری که عمدتا از طریق سگ های ولگرد و بیمار اتفاق می افتد بیان کرد: با توجه به وجود تعداد زیاد در سطح شهر بایستی همشهریان در این زمینه بیشتر مراقب و در خصوص آنها چاره اندیشی شود.
حیدروند با تاکید بر اجرای طرح آموزش پیشگیری از سالک از اوایل هفته آینده گفت: این طرح با همکاری بهداشت، مدارس، دانش آموزان و پایگاه بسیج در مساجد و مدارس توسط بهورز شروع و به فعالین در طرح از جمله دانش آموزان و بیسجیان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
شهردار سراب حمام با اشاره به لزوم همکاری همه ساکنین شهر در زمینه جمع آوری زباله و نخاله ها تصریح کرد: از رها کردن لاشه دام، فاضلاب، نخاله ساختمانی و آشغال در کانال وسط شهر خودداری شود.
وی با تاکید بر اعلام نارضایتی اکثر مردم در زمینه رها شدن زباله در سطح کانال بیان کرد: اقدامات قانونی برای تهدید کنندگان سلامت مردم اعمال می گردد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم فهیم شهر سراب حمام انتظار می رود بمنظور پیشگیری از بروز بیماریهای مشترک بین انسان و دام همکاری لازم را با متولیان بهداشت و سلامت داشته باشند.

* خبرنگار: فاطمه حیدروند