دره‌ خرم‌آباد، سهمیه ثبت‌جهانی سال ۲۰۲۴ ایران در یونسکو
دره‌ خرم‌آباد، سهمیه ثبت‌جهانی سال ۲۰۲۴ ایران در یونسکو
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: پس از پیگیری‌های فراوان و مساعدت مقام عالی وزارت طی ابلاغیه ارسالی مسئولیت تدوین پرونده «دره خرم‌آباد و قلعه فلک‌ الافلاک» به این‌جانب محول شد و بالاخره سهمیه ثبت جهانی سال ۲۰۲۴ کشور ایران در یونسکو به استان لرستان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما، عطا حسن‌پور در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: پس از پیگیری‌های فراوان و مساعدت مقام عالی وزارت طی ابلاغیه ارسالی مسئولیت تدوین پرونده «دره خرم‌آباد و قلعه فلک‌ الافلاک» به این‌جانب محول شد و بالاخره سهمیه ثبت جهانی سال ۲۰۲۴ کشور ایران در یونسکو به استان لرستان اختصاص یافت.
وی تصریح کرد: ضمن تشکر از مجموعه وزارت میراث فرهنگی بابت در اولویت قرار دادن این پرونده، این فرصت کمتر از ۶۰ روز را تا ارسال پرونده به یونسکو، غنیمت شمرده و امیدوارم بتوانیم گام بزرگی در راستای برآوردن یکی از مطالبات دیرینه مردم استان و خدمت به کشور برداریم.
بی‌شک در این مسیر دشوار، مشکلات و موانع متعددی بر سر راه قرار دارد که جهت رفع آن‌ها محتاج دعای خیر هم‌استانی‌ها، همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی، شهردار خرم‌آباد، کمک کارشناسان، همراهی همکاران و اساتید اهل فن هستیم.