در بلندمدت ۱۱۲ هزار واحد نهضت ملی در ۳۲۰۰ هکتار در لرستان احداث شود
در بلندمدت ۱۱۲ هزار واحد نهضت ملی در ۳۲۰۰ هکتار در لرستان احداث شود
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت:۱۴هزار و ۸۰۰ واحد در ۳۱۰ هکتار زمین در استان احداث می شود.

به گزارش گفتار ما، بهزاد شاکرمی امروز ۱۸ آبان ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد:عملیات اجرایی پروژه آبشار نهضت ملی مسکن خرم‌آباد،با ظرفیت هزار و ۸۶۳ واحد در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار آغاز شده است.

وی افزود:در بحث مسکن در لرستان باید در بلندمدت ۱۱۲ هزار واحد نهضت ملی در ۳۲۰۰ هکتار احداث شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت:در کوتامدت و در گام نخست، ۴۸ هزار واحد در ۱۵۰۰ هکتار زمین پیش‌بینی شده است.

شاکرمی بیان کرد:این تعداد واحد جدا از بحث ۱۰ هزار واحد جوانی جمعیت است که باید قطعات ۲۰۰ متری به واجدین شرایط واگذار شود.

وی اضافه کرد:هم‌اکنون در لرستان با کمبود شدید زمین برای اجرای طرح نهضت ملی مواجه هستیم و البته تمهیداتی اندیشیده شده که پاسخگوی نیاز نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۴هزار و ۸۰۰ واحد در ۳۱۰ هکتار زمین زیر بار تولید رفته است، تصریح کرد: ۸۲۸ هکتار از اراضی استان در شورای برنامه‌ریزی و کارگروه امور زیربنایی لرستان مصوب شده و در حال تهیه طرح آنها هستیم.

شاکرمی افزود:این درحالیست که عمده زمین برای طرح نهضت ملی در لرستان تامین نشده و با منابع‌طبیعی و مالکین اراضی مکاتباتی شده اما باز این اراضی کفاف تامین زمین استان را نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه در راستای ماده ۱۲ قانون جهش تولید مسکن، راه و شهرسازی موظف است زمین‌هایی را که به نهادها و سازمان‌ها واگذار کرده اما آن دستگاه‌ها هیچ اقدامی روی آنها انجام نداده‌اند را بازپس گیرد و برای تولید مسکن مورد استفاده قرار دهد، تاکید کرد: ظرف سه ماه آینده چنانچه اراضی مذکور که در اختیار دستگاه‌ها و نهادها قرار دادیم بلااستفاده باشند آنها را بازپس خواهیم گرفت.