در طرح جهش تولید در دیمزارهای گندم لرستان رشد یازده درصدی را داشته‌ایم
در طرح جهش تولید در دیمزارهای گندم لرستان رشد یازده درصدی را داشته‌ایم
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به خرید ۵۳۰ هزار تنی گندم از کشاورزان، گفت: در طرح جهش تولید در دیمزارها هم ما در گندم رشد یازده درصدی و در دانه‌های روغنی رشد ۱۷ درصدی را داشته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، سید عماد شاهرخی صبح امروز در نشست با مدیرکل دیوان محاسبات اداری استان با اشاره به اینکه ظرف دو ماه آینده ایستگاه پمپاژ سرنجه زیودار به اتمام می‌رسد، عنوان کرد: با تکمیل ایستگاه پمپاژ سرنجه زیودار ۶ ایستگاه پمپاژ که ۱۷ سال بلا تکلیف بودند، تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: مشکلی بعضی از ایستگاه‌های پمپاژ به مطالعه آنها برمی‌گردد، به عنوان نمونه مطالعه ایستگاه پمپاژ میشاخور مربوط به ۱۷ سال پیش است که کشکان خشک نمی‌شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: حدود یک صد میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است، بنابراین نمی‌توان نسبت به آن بی تفاوت بود، اما باید مطالعات آن بازنگری شود.

شاهرخی با اشاره به رکورد تولید گندم دیم و آبی در یک هکتار، عنوان کرد: ما امسال میانگین برداشت ۶ تن و ۲۰۰ کیلوگرم در یک هکتار گندم دیم و برداشت یازده و نیم تن در گندم آبی را ثبت کرده‌ایم و این یک اتفاق خوب است.

وی با اشاره به خرید ۵۳۰ هزار تنی گندم از کشاورزان، گفت: در طرح جهش تولید در دیمزارها هم ما در گندم رشد یازده درصدی و در دانه‌های روغنی رشد ۱۷ درصدی را داشته‌ایم.