در چارچوب قوانین از پژوهشگران و فن‌آوران حمایت می‌کنیم/ سید موسی خادمی
در چارچوب قوانین از پژوهشگران و فن‌آوران حمایت می‌کنیم/ سید موسی خادمی

به گزارش گفتار ما، سید موسی خادمی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با تبریک هفته پژوهش اظهار داشت: نمایشگاه امروز تا حدودی بیانگر این بود که دانشگاه‌ها ، دستگاه‌های اجرایی و پارک علم و فن‌آوری در چه حوزه‌هایی فعالیت کردند. وی در ادامه افزود: در حوزه‌های مختلف دانشگاه لرستان، علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی و […]

به گزارش گفتار ما، سید موسی خادمی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با تبریک هفته پژوهش اظهار داشت: نمایشگاه امروز تا حدودی بیانگر این بود که دانشگاه‌ها ، دستگاه‌های اجرایی و پارک علم و فن‌آوری در چه حوزه‌هایی فعالیت کردند.

وی در ادامه افزود: در حوزه‌های مختلف دانشگاه لرستان، علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری و سایر حوزه‌ها خیلی خوب کار کردند اما هنوز در آغاز راه هستیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه مناطق کمتر توسعه یافته هنوز مشکل دارند و در ابتدای کار هستند، تصریح کرد: امروز بحث پژوهش آغاز شده و شروع خوبی است، خیلی از طرح‌هایی که دیده شد در مرحله تجاری‌سازی هستند.

خادمی بیان داشت: کارهای پژوهشی کاربردی در حوزه‌های فنی، اقتصادی، اجتماعی، کشاورزی و… بیانگر این بوده که پژوهش در استان زنده است و گام بعدی تبدیل پژوهش‌ها به عمل، اجرا و تجاری سازی بوده که مرحله بسیارمهمی است و باید بیشتر تلاش کنیم.

وی با اشاره به حمایت از پژهشگران و فن‌آوران گفت: یک سری حمایت‌های قانونی در قوانین ما تعریف شده ، بنیاد علمی نخبگان، معاونت علمی رئیس جمهور، پارک‌های علم و فناوری و همه این مراکز رسالت‌شان حمایت از پژوهشگرها و فناوران است و حمایت‌های دولت و استان ما نیز در قالب این مراکز تعریف شده است.

استاندار لرستان افزود: ممکن است پژِوهش‌هایی به صورت موردی به استانداری استان ارجاع داده شود و از طریق مراجع ملی می‌توان به آنها کمک کرد.

وی یاد آور شد: در مواردی ممکن است پژوهشگران را به صنعتگران استان معرفی کنیم تا محصولات آنها خریداری و تجاری‌سازی کنند. خادمی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در پر رنگ کردن پژوهش‌ها، اظهار داشت: محور و اصلی کار پژوهش دانشگاه‌ است و موتور محرک پژوهش دانشگاه‌ها هستند.