دکتر سلیمان میرزاپور رشنو با انتشار بیانه ای برای انتخابات شورای شهر خرم آباد رسما اعلام آمادگی کرد
دکتر سلیمان میرزاپور رشنو با انتشار بیانه ای برای انتخابات شورای شهر خرم آباد رسما اعلام آمادگی کرد

به نام خداوند بخشنده و مهربان بیانیه شماره ۱/ با سلام به پیشگاه همشهریان عزیز خرم آبادی! با توکل به خداوند بزرگ و در جهت پاسخ به ندای برخی همشهریان دلسوز، پای در میدان انتخابات شورای شهر خرم آباد عزیز نهاده ام. این جانب از سال ۱۳۸۱ تا کنون در حیطه شهر و برنامه ریزی […]

میرزاپوربه نام خداوند بخشنده و مهربان

بیانیه شماره ۱/ با سلام به پیشگاه همشهریان عزیز خرم آبادی!

با توکل به خداوند بزرگ و در جهت پاسخ به ندای برخی همشهریان دلسوز، پای در میدان انتخابات شورای شهر خرم آباد عزیز نهاده ام.

این جانب از سال ۱۳۸۱ تا کنون در حیطه شهر و برنامه ریزی شهری، دانش آموخته ام و تجربه کسب کرده ام و با توجه به تخصص، تجربه و نیز شناختی که به واسطه نگارش چندین کتاب و انجام ده ها پژوهش با موضوع شهر خرم آباد و لرستان و نیز سال ها تدریس در حوزه برنامه ریزی شهری، به دست آورده ام، جسارت ورود به این میدان را به خود داده ام و خوب می دانم که ورود به این عرصه، اگر همراه با تخصص نباشد تنها بر حجم مشکلات این شهر می افزاید.

این جانب پس از سال ها سابقه در حیطه طراحی و برنامه ریزی عملی در شهرهای مختلف، مشکلات شهر خرم آباد را می شناسم، دردش را می دانم و آمده ام تا خرم آباد به عنوان بزرگترین شهر لرنشین به جایگاه واقعی خود دست یابد.

با توجه به شناختی که از مشکلات این شهر دارم، تلاش برای به کارگیری نیروهای متخصص در برنامه ریزی و اداره شهر، استفاده از نیرو و توان تشکل های مردم نهاد به عنوان ظرفیتی برای تصمیم گیری و برنامه ریزی در امور شهر، احترام به هویت بومی ( ایرانی، اسلامی و لری) در برنامه ریزی و طراحی های شهری، توسعه گردشگری، تلاش برای ارتقاء جایگاه کنونی شهر خرم آباد در طرح های فرادست منطقه ای و ملی و تبدیل شهر خرم آباد به شهری منطقه ای، تلاش برای درآمدزایی شهرداری خرم آباد از طریق ایجاد کاربری ها و خدمات پایدار شهری، شفافیت در درآمد و هزینه های شهرداری و نظارت مردمی بر این امور، احترام به محیط زیست و مواریث فرهنگی شهری، جلوگیری از تصمیمات سلیقه ای و تلاش برای برنامه محور بودن اقدامات شهرداری، تلاش برای هماهنگی ادارات مختلف دخیل در مدیریت شهری برای پیشبرد اهداف و برنامه های شهری و جلوگیری از موازی کاری و …،  نظارت بر امور مالی، مناقصات شهرداری، تلاش برای ارتقاء حس تعلق شهروندان و قوم لر به شهر خرم آباد ، تلاش برای بهبود زیرساخت های شهری و ایجاد کاربری های خدماتی و عمومی در سطح شهر و همچنین بهره گیری از اقتصاد مقاومتی و به کار گیری رئوس آن در امور مرتبط به شهر، را سرلوحه اقدامات خود قرار خواهم داد.

همشهریان گرامی! این بار به ایران ثابت کنیم که ما مردم خرم آباد شهرمان را دوست داریم و برای آبادانی اش به «تخصص» و «تعهد» رأی می دهیم و امید است که بتوانم مورد قبول همشهریانم قرار گیرم و با یاری و مشارکت شهروندان خرم آباد را همچون نامش خرم و آباد سازیم. سلیمان میرزاپور رشنو ۵/۱/۱۳۹۶

* دکتر میرزاپور عضو شورای سیاستگذاری نشریه گفتار ما می باشند.