ذخیره آب برای فصل گرما در لرستان نداریم
ذخیره آب برای فصل گرما در لرستان نداریم
مدیرعامل آبفا لرستان عنوان کرد:: لرستان امسال بدترین شرایط را به لحاظ بارندگی خواهد داشت و تنها استانی هستیم که حتی یکی از روستاهای مان از آب پشت سد استفاده نمی‌کند چرا که ذخیره آبی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، حمیدرضا کرموند در جلسه شورای شهر خرم‌آباد گفت: کشور ایران به لحاظ وضعیت آب در شرایط نرمالی قرار ندارد و متاسفانه در سوخت و انرژی بد مصرف می‌کنیم و در بحث آب فقیر هستیم.
وی گفت: لرستان در بین استان‌های کشور امسال بدترین شرایط را به لحاظ بارندگی خواهد داشت و تنها استانی هستیم که حتی یکی از روستاهای مان از آب پشت سد استفاده نمی‌کند چرا که ذخیره آبی نداریم.
مدیرعامل آبفا لرستان تصریح کرد: امسال غرب کشور و شاخصا استان‌های زاگرس نشین کمترین بارندگی را داشته و از بین این استان‌ها، لرستان وضعیت حادتری دارد و این درحالی ست که شاهد هوای گرم زودتر از همیشه در استان بوده و پیش بینی می‌شود شاهد حداقل افزایش دمای بیش از ۴ درجه سانتی‌گرادی در تابستان نسبت به نرمال باشیم.
مدیرعامل شرکت آبفا لرستان عنوان کرد: در ‌پروژه‌های سفر هیات دولت اعتبارات خوبی برای لرستان لحاظ شده که هفت پروژه فاضلاب و تنش آبی خرم‌آباد جزو آنها است.