برخورد قاطع و قانونی با عوامل تولید، توزیع و نگه‌داری موادمخدر و قاچاقچیان
برخورد قاطع و قانونی با عوامل تولید، توزیع و نگه‌داری موادمخدر و قاچاقچیان
رئیس کل دادگستری لرستان بر مبارزه جدی و برخورد قاطع و قانونی با عوامل تولید، توزیع و نگه‌داری موادمخدر و قاچاقچیان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری گفتار ما ۲۴، محمد رزم عصر امروز در حاشیه جلسه کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان لرستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه امروز با حضور اعضای کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در دادگستری کل لرستان برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: اعضا و کارشناسان با تبادل و اظهارنظر بسیار مفید مصوبات خوبی در جهت اجرا به تصویب رساندند.
رئیس کل دادگستری لرستان بر مبارزه جدی و برخورد قاطع و قانونی با عوامل تولید، توزیع و نگه‌داری موادمخدر و قاچاقچیان تاکید و تصریح کرد: بنا بر تصمیمات متخذه مقرر شد از مجازات های تکمیلی چون حبس و یا تبعید برای این افراد استفاده شود.
رزم به تقویت مراکز نگه‌داری و درمان معتادین متجاهر موضوع ماده ۱۶ اشاره و اظهار کرد: چنانچه نیاز به ایجاد مراکز ماده ۱۶ در مرکز استان و دیگر شهرستان‌ها شود، نسبت به ایجاد این مراکز اقدام خواهد شد.
وی بر صیانت، مراقبت و تقویت معتادان پس از خروج از مراکز نگه‌داری توسط دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.
رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: در جلسه امروز همچنین بر ضبط اموال قاچاقچیان تاکید شد، ضمن اینکه در جامعه نیز نیاز به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌ رسانی و آگاه سازی در زمینه قاچاق مواد مخدر توسط دستگاه‌های فرهنگی یک ضرورت محسوب می‌شود.